5 powodów, dla których warto zostać programist(k)ą - WSEI Kraków
program

5 powodów, dla których warto zostać programist(k)ą

Jeśli zastanawiasz, się czy zawód programisty jest dla Ciebie, to odpowiedz sobie na jedno bardzo ważne pytanie. Czy lubisz myśleć? Jeśli tak, to codzienne rozpracowywanie zagadek logicznych przysporzy ci wiele radości, a w perspektywie bardziej przyziemniej - zapewni bardzo dobre zarobki.

Powód nr 1 - zapotrzebowanie na rynku pracy

Rynek pracy w 2020 r. wciąż potrzebuje programistów, dlatego błędem byłoby nie skorzystać z tak dobrych widoków na przyszłość. Tym bardziej, że wiele procesów zostaje zautomatyzowanych, a praca dotąd wykonywana ręcznie, będzie zastąpiona maszynami z odpowiednim oprogramowaniem.  Działy IT są i będą jednymi z najważniejszych w każdym przedsiębiorstwie, które planuje się rozwijać i zdobywać nowych klientów.

Powód nr 2 - praca zdalna

Code Review na słonecznej sycylijskiej plaży? Dlaczego nie! W związku z tym, że pracodawcy dbają o swoich programistów i chcą im zapewniać maksymalną swobodę, to praca zdalna w tym fachu staje się standardem. Poza tym tu mniejsze znaczenie ma, o której wstajesz i gdzie dziś mieszkasz, ważne, żebyś wykonywał zlecenia w terminie i dobrej jakości. Dlatego programista, jeśli tylko zna języki obce, może pracować dla biznesu z całego świata.

Powód nr 3 - możliwość rozwoju

W zawodzie programisty nie ma nudy. Wybierając tę ścieżkę kariery możesz, a nawet musisz wciąż rozwijać swoje umiejętności. Dlaczego? Dlatego, że programowanie to nieustanne wyzwania, które wytrwale podejmujesz. A żebyś mógł je podejmować z gwarancją sukcesu, to firmy zadbają o twój stan wiedzy, wysyłając cię na kolejne szkolenia. Pamiętaj jednak, że najlepsi programiści to ci, którzy sami szukają wiedzy i nowych umiejętności.

Powód nr 4 - studia, kursy, szkolenia

Obecnie na rynku istnieje wiele form zdobywania wiedzy w dziedzinie programowania. Dobrym wyborem pozostają praktyczne studia, które poza niezbędną teorią, przygotują cię do pracy w zawodzie i są gwarancją dobrze płatnej pracy. Najlepiej wybrać spośród konkretnych specjalności. Takich, o które współczesny rynek wciąż się upomina. Jeśli jednak chcesz wybrać drogę ekspresowej nauki lub po prostu sprawdzić, czy to twój świat - warto skorzystać z kursów dobrej szkoły programowania.

Powód nr 5 - dobrze płatna praca

Pieniądze to nie wszystko, ale dobrze, jak nie musimy się o nie martwić. I jeśli zostaniesz programistą, to twoja wypłata nie będzie powodem do zmartwień. Wystarczy bowiem wspomnieć, że w pierwszym półroczu 2019 roku krakowscy programiści mogli liczyć na zarobki oscylujące wokół 13250 zł. Brzmi nieźle? To dobrze, bo właśnie masz szansę dołączyć do WSEI i zacząć kreować świat innowacyjnych technologii.