Biblioteka i wydawnictwa uczelni | WSEI Kraków

Biblioteka i wydawnictwa uczelni

Biblioteka Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki powstała w 2000 r. wraz z rozpoczęciem działalności dydaktycznej Uczelni. Księgozbiór biblioteki stale się powiększa. Dziś posiadamy około 8000 woluminów książek, liczne tytuły czasopism w ciągłej prenumeracie (w tym m.in.: Programista, Harvard Business Review, Computerworld, Forbes, Personel i Zarządzanie)

Mamy też dostęp do elektronicznych tytułów w wirtualnej czytelni IBUK Libra oraz Nasbi.

Biblioteka oferuje książki zarówno ogólnoekonomiczne, jak i specjalistyczne (z zakresu zarządzania, marketingu, finansów, rachunkowości, nieruchomości, Unii Europejskiej).

Od 2004 roku biblioteka korzysta z katalogu elektronicznego Libra 2000. Dostęp do Katalogu możliwy jest zarówno na komputerach w czytelni biblioteki oraz w wersji on-line przez domową stronę uczelni https://biblioteka.wsei.edu.pl/.

W bibliotece znajduje się czytelnia z księgozbiorem podręcznym, wszystkimi czasopismami bieżącymi i archiwalnymi oraz czasopismami naukowymi innych uczelni, z którymi prowadzona jest wymiana międzybiblioteczna, wypożyczalnia oraz czytelnia multimedialna ze stałym dostępem do Internetu.

Biblioteka oprócz podstawowego zakresu działań prowadzi również działalność wydawniczą, co odzwierciedla się w takich publikacjach jak Zeszyty Naukowe, zeszyty dydaktyczne oraz materiały pokonferencyjne.

Regulamin biblioteki WSEI

Bazy danych

W ramach krajowej licencji Wirtualna Biblioteka Nauki oferuje dostęp do pełnotekstowych baz danych Springer, Elsevier, Ebsco, indeksu cytowań Web of Knowledge.

Dostęp do baz danych jest możliwy tylko w sieci uczelnianej:

Science Direct (Elsevier)
Springer Link
Wiley Online Library
nature.com
sciencemag.org
E-książki
Infona
Ebsco

Godziny otwarcia

Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
9:00  – 16:00
Środa
9:00  – 16:00
Czwartek
9:00  – 16:00
Piątek
9:00 – 18:00
Sobota
9:00 AM – 14:00
Niedziela
Zamknięte

mgr Anna Magoska

telefon: 012-431-18-90 wew.105
e-mail: biblioteka@wsei.edu.pl

polski