Komunikat Rektora ws. kontynuacji nauczania zdalnego, obron i pracy Dziekanatu - WSEI Kraków
pen signing white paper

Komunikat Rektora ws. kontynuacji nauczania zdalnego, obron i pracy Dziekanatu

Komunikat nr 5

Rektora Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Szanowni Studenci

Zgodnie z zaleceniami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przez kolejne 2 tygodnie (do 26.04) będziemy kontynuować naukę zdalną z wykorzystaniem sprawdzonego już narzędzia Microsoft Teams. Proszę więc Państwa o aktywne uczestnictwo w zajęciach, abyśmy mogli wszyscy zakończyć rok akademicki zgodnie z harmonogramem i dobrymi wynikami.

Równocześnie pragnę Państwa poinformować, że władze uczelni przygotowują procedury umożliwiające zdalne przeprowadzanie sprawdzianów i egzaminów. Nie spodziewamy się, że zagrożenie epidemiczne szybko minie, więc zachowanie środków ostrożności jest celem nadrzędnym w tej sytuacji. Takie postępowanie rekomenduje również Ministerstwo.

Studentów ostatniego roku studiów zachęcam do terminowego składania prac dyplomowych. Minister dopuszcza możliwość zdalnego przeprowadzenia egzaminu dyplomowego (obrony pracy). Dziekan WSEI przygotowuje procedury i w najbliższych dniach określi warunki oraz narzędzia umożliwiające przeprowadzenie obrony w takiej formie. Zapewniam, że nie będzie ona odbiegać stopniem trudności od tradycyjnej, a na dyplomach i w suplementach nie będzie wzmianki o tym, że obrona odbyła się online.

Szanowni Studenci

Sytuacja nadzwyczajna przyspieszyła w naszej uczelni proces pełnej informatyzacji obsługi dziekanatowej studentów. Wdrażany jest elektroniczny obieg dokumentów umożliwiający studentom załatwienie wszelkich spraw i wniosków, poprzez specjalnie dedykowany do tych celów system informatyczny. Chcemy do minimum ograniczyć konieczną obecność studenta w dziekanacie przy załatwianiu spraw związanych z tokiem studiów.

Wkrótce poinformuję Państwa o wprowadzanych procedurach i ułatwieniach.

Życzę Państwu zdrowia i wytrwałości w tym trudnym okresie.

Dr Stanisław Kowalski

Rektor WSEI