Pierwsze kroki, czyli garść informacji dla studentów I roku - WSEI Kraków
ob-870x522

Pierwsze kroki, czyli garść informacji dla studentów I roku

Sprawdź, co należy wiedzieć na początku studiowania. Oto kilka najważniejszych informacji:

1. Rok inny niż poprzednie

Zajęcia dydaktyczne na WSEI w roku akademickim 2020/2021 rozpoczną się 1 października. W semestrze zimowym większość z nich odbywać się będzie zdalnie.

Przeczytaj całość Zarządzenia Rektora ws. organizacji kształcenia w rozpoczynającym się roku akademickim.

1. Inauguracja

Uroczystość zaplanowana na 3 października na godzinę 11:00 odbędzie się w sposób hybrydowy. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa sanitarnego - nowych studentów zapraszamy do dołączenia do wydarzenia online, które będzie transmitowane na uczelnianym kanale Youtube.

1. Dziekanat

Na WSEI działa dziekanat, w którym można otrzymać informacje dotyczące ważnych spraw, m.in. zapisów na zajęcia czy rozliczania roku. Poznaj pracowników jednostki i sprawdź godziny jej otwarcia.

1. Plany zajęć

Plany zajęć dla studentów studiów stacjonarnych są dostępne po zalogowaniu się na swoje konto w Wirtualnym Dziekanacie. Dostępy do platformy nadajemy studentom sukcesywnie, prosimy o wyrozumiałość.

Instrukcja logowania:

Dostęp: Dziekanat WSEI

Login: imie.nazwisko

Hasło: swój numer PESEL

W razie problemów prosimy o kontakt z działem IT: it@wsei.edu.pl lub telefonicznie: 12 431 18 90 wew. 122

Plany zjazdów dla studentów niestacjonarnych są dostępne na stronie internetowej uczelni w zakładce  DLA STUDENTÓW/Dziekanat/Plany zajęć.

1. Stypendia i pomoc materialna

Studenci mogą ubiegać się o stypendia: socjalne, specjalne dla osób z niepełnosprawnościami oraz rektora dla najlepszych studentów. Wnioski o ich przyznanie są dostępne w plikach do pobrania w Wirtualnym Dziekanacie.

• Wnioski o stypendium rektora mogą był złożone on-line (pod warunkiem, że zostaną podpisane profilem zaufanym albo podpisem elektronicznym) lub w dziekanacie. Termin: do 17 października 2020 r.
  • Wnioski o stypendium dla niepełnosprawnych z kopią orzeczenia i przedłożeniem oryginału do wglądu składane są w dziekanacie. Termin: do 17 października 2020 r.
  • Wnioski o stypendium socjalne są przyjmowane przez dr Annę Dereń w dziekanacie podczas dyżurów w dniach:

-  środa 30 września godz.: 13:00 - 14:00

-  niedziela 4 października godz.: 10:30 - 12:30

- środa 7 października godz.: 13:00 - 15:00

- sobota 10 października godz.: 9:00 - 11:00

- piątek 16 października godz.: 15:00 - 17:00

UWAGA! Nie zapomnij wziąć ze sobą oryginałów dokumentów!

• Wnioski o zapomogi - składane są w dziekanacie. Termin: 17 października

1. Legitymacja

Opłata za legitymację wynosi 22 zł i należy ją doliczyć do najbliższej płatności za studia. Legitymacje systematycznie wydaje dziekanat. O terminie odbioru dokumentu również poinformuje Cię dziekanat.

1. Terminy opłat za studia

Jeśli zdecydowałeś się na płatność semestralną, to jej termin upływa 20 października. Jeśli zdecydowałeś się na płatność miesięczną, to jej termin upływa 15 października, a następne raty opłacaj do 10 dnia każdego kolejnego miesiąca.

1. Numer konta do wpłat

Numer Twojego indywidulanego rachunku, na który będziesz przelewać opłaty związane ze studiowaniem jest widoczny po zalogowaniu do Wirtualnego Dziekanatu w zakładce Finanse.