Seminarium Zakładu Informatyki WSEI - WSEI Kraków
MicrosoftTeams-image (321)

Seminarium Zakładu Informatyki WSEI

Zapraszamy wszystkich studentów na niezwykle interesujące Seminarium Zakładu Informatyki WSEI, które skupi się na jednym z najbardziej fascynujących tematów dzisiejszych czasów - Sztucznej Inteligencji (AI). Będziemy mieli okazję zgłębić różne aspekty ChatuGPT, który jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych modeli językowych opartych na sztucznej inteligencji. Porozmawiamy o  rozwój ChatuGPT, zastosowaniach oraz perspektywach na przyszłość.

PLAN SEMINARIUM:

1.Od Turinga do ChatuGPT: Wybrane kierunki rozwoju i wyzwania przyszłość

dr inż. Krzysztof Kluza, pracownik grupy badawczej KRaKEn w Katedrze Informatyki Stosowanej EAIiIB AGH , doświadczony wykładowca oraz długoletni sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji, opowie o ewolucji sztucznej inteligencji (AI), począwszy od jej pierwotnych koncepcji, przez kluczowe etapy rozwoju, aż do najnowszych osiągnięć i przyszłych kierunków rozwoju. Rozpoczniemy od pionierskich idei Alana Turinga, następnie przejdziemy do rozwoju uczenia maszynowego i głębokich sieci neuronowych. Skoncentrujemy się na rewolucji w przetwarzaniu języka naturalnego (NLP), ze szczególnym uwzględnieniem modeli językowych, takich jak GPT. Na zakończenie przyjrzymy się obecnym wyzwaniom przed którymi stoi AI i zastanowimy się nad przyszłymi kierunkami jej rozwoju.

 

2. ChatGPT w zagadnieniach matematycznych

mgr Marcin Szydłowski, pracownik Zakładu Informatyki WSEI, wykładowca matematyki oraz ceniony dydaktyk, przedstawi nam konkretny przykład wykorzystania ChatuGPT w zagadnieniach matematycznych. Dowiemy się, jak ta zaawansowana technologia może wspomóc nas w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów matematycznych, przyspieszając proces i dostarczając nowych perspektyw.

 

📅 Data: 25 maja (czwartek) 

⏰ Godzina: 16:00 -17:30 

📌 Miejsce: Sala Co-workingu, kampus WSEI

Skip to content