Smart girls! Let's talk! na konferencji Women in Tech Summit 2022 - WSEI Kraków
MicrosoftTeams-image (14)

Smart girls! Let's talk! na konferencji Women in Tech Summit 2022

7 czerwca 2022 studentki WSEI wzięły udział w konferencji Women in Tech Summit 2022, która odbyła się w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym. Wyjazd, zorganizowany przez Park Technologiczny WSEI w ramach inicjatywy „Smart girls! Let’s talk!”, miał na celu zainspirowanie do rozwoju w obszarze IT ponadprzeciętnie aktywnych i zdolnych pasjonatek z kierunków Zarządzanie i Informatyka Stosowana.

Misją Parku Technologicznego jest długofalowe wspieranie zainteresowań oraz potencjału studentów uczelni. Uczestniczki, biorąc udział w Women in Tech Summit 2022, czyli największej inicjatywie w Europie zrzeszającej kobiety z sektora IT, miały okazję zapoznać się z ważnym tematem, jakim są wyzwania branży tech wobec kryzysu klimatycznego oraz globalnej transformacji.

Wizyta w Warszawie była także doskonałą okazją do znalezienia wymarzonego stażu lub praktyk. Międzynarodowy charakter eventu sprzyjał też nawiązaniu nowych znajomości oraz zdobyciu cennych kontaktów biznesowych.