WSEI gospodarzem obchodów rocznicy powstania Ukraińskiego Amatorskiego Teatru Dzieci - WSEI Kraków
291992575_5200194576724879_500423022796654104_n

8 lipca 2022 Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie była gospodarzem obchodów rocznicy powstania Ukraińskiego Amatorskiego Teatru Dzieci oryginalnego gatunku „new day".

W ramach wydarzenia odbyły się pokazy spektakli dziecięcych, m.in. „Lesya Ukrainka" i „Jak kozacy pisali list do wrogów Ukrainy".

W wydarzeniu wzięła udział przedstawicielka Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie Walentyna Kuzmin, która podziękowała dyrektorce teatru Julii Zabolotníj za promowanie kultury ukraińskiej oraz stworzenie warunków dla integracji dzieci, które dzięki emigracji do Polski uniknęły bezpośredniej konfrontacji ze skutkami wojny w Ukrainie.

Oprócz WSEI, współorganizatorem imprezy był Klub Ukraiński w Krakowie - Fundacja Zustricz.