WSEI przygotowała kompleksowe wsparcie dla studentów z Ukrainy - WSEI Kraków
solidarni-www

WSEI przygotowała kompleksowe wsparcie dla studentów z Ukrainy

Drodzy Studenci,

w obecnej niezwykle trudnej sytuacji jesteśmy z Wami. Poniżej znajduje lista naszych propozycji wsparcia. Ale zachęcamy: zgłaszajcie Wasze indywidualne potrzeby, pisząc do nas na adres: pomoc@wsei.edu.pl. Na maile odpowiadamy na bieżąco.

Władze i Kadra WSEI

Nasze propozycje wsparcia:

1.  Powołanie centrum Pomocy WSEI - gdzie na bieżąco będziecie mogli zgłaszać potrzeby swoje i swoich bliskich

2. Wsparcie dla rodzin naszych studentów:zbiórki finansów, żywności, odzieży

wsparcie w szukaniu mieszkania

wsparcie prawne (notarialne poświadczenia dokumentów, pomoc w rozumieniu przepisów prawa polskiego)

wsparcie w szukaniu pracy

nauka języka polskiego dla dorosłych

nauka języka polskiego dla dzieci

pomoc psychologa

zapewnienie opieki i doradztwa jak poruszać się po Krakowie, jak znaleźć potrzebną instytucję, urząd, fundację.

3. Pomoc dla Was, naszych studentów z Ukrainy:

zapewnienie urlopu dziekańskiego w sytuacji, gdy nie możecie teraz kontynuować studiów

zapewnienie indywidualnego toku studiów w sytuacji, gdy chcecie być bardziej elastyczni i mogli opiekować się bliskimi, pracować, być mobilni

zapewnienie opieki psychologicznej w sytuacji, gdy czujecie niepokój i strach, które utrudniają Wam życie i funkcjonowanie

zapewnienie opieki doradczej - gdyby trzeba było wesprzeć Was w poukładaniu planu działania i ogarnięciu chaosu, jaki w takiej sytuacji może się pojawić

uzyskanie zapomogi (wsparcia finansowego) - więcej informacji: https://wsei.edu.pl/dla-kandydatow/stypendia/. We wniosku należy opisać swoją sytuację i złożyć go w dziekanacie lub wysłać tradycyjną pocztą.

Jeżeli wiecie, jak jeszcze możemy Was wesprzeć, prosimy o maile na adres: pomoc@wsei.edu.pl.

Jesteśmy z WAMI!

Дорогие студенты,

В это сложное время, мы с вами! 💚 Хотим вам сообщить что вы можете расчитывать на нашу помощь! Ниже мы составили список наших предложений для помощи.

Кадра WSEI

Наши предложения:

Центр помощи - где вы можете сказать ваши нужды для себя и ваших близких.

Помощь для семьи наших студентов -

сбор денег, еды, одежды

Помощь в поиске жилья

Юридическая помощь (нотариус, переводы документов с польского)

Помощь в поиске работы

Консультация психолога

Обучение польского языка для взрослых

Обучение польского языка для детей

Помощь в консультации перемещения по Кракову, где можно найти учреждение, ужонд, фонды.

3. Помощь для вас, наши учеников с Украины.

предоставление перерыва у деканата из-за ситуации когда вы не можете продолжить обучение, учебного семестра.

предоставление индивидуального курса обучения в ситуации, когда хочется быть более гибким и способным заботиться о близких, работать, быть мобильным.

Обеспечение помощи психолога, в случае когда чувствуете беспокойство и опасность, что мешает вам жить нормальной жизнью.

- Помощь в консультации (советы) - как разложить все мысли по полочкам и разъяснить мысли и дальний план действий что бы взять под контроль хаос что вокруг.
Просим написать нам на этот адрес: pomoc@wsei.edu.pl

Мы с вами.
Слава Україні. Героям слава!