Zainaugurowaliśmy Nowy Rok Akademicki 2022/23 - WSEI Kraków

Zainaugurowaliśmy Nowy Rok Akademicki 2022/23

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście ze świata naukowego i biznesowego oraz liczne grono studentów naszej uczelni.  Podczas inauguracji wybrani przedstawiciele nowo przyjętych studentów złożyli ślubowanie i tym samym dołączyli do społeczności akademickiej WSEI.

Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać przemówienia inauguracyjnego, które wygłosił JM Rektor WSEI dr Stanisław Kowalski.

W trakcie ceremonii zostały wręczone listy gratulacyjne dla pracowników Wyższej Szkole Ekonomii i  Informatyki w Krakowie za ich zaangażowanie i wkład w rozwój uczelni oraz długoletni staż pracy. Wyróżnienie otrzymały: dr Gabriela Malik oraz dr Katarzyna Kowalska – Jarnot. Gratulujemy.

Nagrodzone zostały także osiągnięcia studentów. W uznaniu zasług dla rozwoju WSEI, a  w  szczególności za działalność na rzecz społeczności akademickiej oraz na rzecz społeczności z Ukrainy, nagrodę otrzymali: Pan Szymon Świderek, Pan Jakub Malicki oraz Pan Bogdan Dimoglo.

Wykład inauguracyjny pt. „Komputery są wszędzie” poprowadził dr hab. inż. Piotr Szymczyk, prof. WSEI.

Całość wydarzenia była niezwykle podniosła, a o oprawę muzyczną zadbał Kwartet Filharmonii Krakowskiej.

Z okazji uroczystej inauguracji na ręce Pana Rektora spłynęły listy gratulacyjne dla społeczności akademickiej naszej uczelni.

Listy gratulacyjne:

prof. Andrzej Bednarczyk, Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie

dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

dr hab. Krzysztof Szaflarski, prof. AG, Rektor Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Marek Sowa, poseł na Sejm RP

Roman Ciepiela, Prezydent Tarnowa

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim przyjaciołom i  partnerom WSEI za słowa wsparcia i uznania.

Natomiast Studentkom i Studentom życzymy sukcesów w nauce, wspaniałych przyjaźni oraz wielu inspiracji.