Świąteczny list Rektora WSEI do pracowników - WSEI Kraków
WWW_20201215

Świąteczny list Rektora WSEI do pracowników

Szanowni Pracownicy Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie!

Przez 20 lat istnienia uczelni spotykaliśmy się na tradycyjnym „opłatku” przed Świętami Bożego Narodzenia. Ze zrozumiałych względów, nie możemy w tym roku zorganizować tego spotkania, mimo że wielu z nas z utęsknieniem na nie czekało.

Wspominając przekazywane sobie corocznie wzajemne wyrazy przyjaźni i sympatii oraz wpisując się w atmosferę nadchodzących Świąt, pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości ze spotkań z najbliższymi. Oby ten kończący się 2020 rok nie przyniósł już do Waszych rodzin żadnych smutków i przykrych zdarzeń!  Zaś Nowy Rok niech da oczekiwaną nadzieję, przywróci spokój i szczęście.

Wierzę, że trudne chwile i tragedie, które nas spotkały  w minionym roku, uświadomią wszystkim, jak ważne dla ludzkości są takie wartości jak: wzajemna empatia, poszanowanie praw przyrody, a nade wszystko respekt wobec wyników badań naukowych i ich twórców.

To przecież nauka stworzyła szczepionkę, dając ludzkości nadzieję na uratowanie jej przed śmiertelnymi skutkami pandemii. To nauka ostrzega przed zagrożeniami klimatycznymi, szkodliwością biodegradacji, a także przed skutkami lekceważenia wypracowanego latami ładu społecznego.

Dlaczego zatem tak wielu decydentom brakuje wobec niej pokory?

Jestem przekonany, że dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, to na nas – nauczycielach akademickich i pracownikach uczelni - spoczywa obowiązek wpajania studentom szacunku do wiedzy, jako wyniku pracy twórczej naukowców, ale także szacunku do każdego człowieka, niezależnie od jego przekonań.

U progu 2021 roku potrzebujemy jak świeżego powietrza: jedności, silnej wiary i nadziei.

Życzę Państwu i sobie, aby nadchodzący rok obdarzył nas zdrowiem i pogodą ducha.

Do siego roku!

dr Stanisław Kowalski