Biblioteka | WSEI Kraków

Biblioteka

Biblioteka Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki

Drodzy Studenci,
od 6 grudnia biblioteka jest czynna:

Poniedziałek – nieczynne
Wtorek – 8:00 – 16:00
Środa – 8:00 – 16:00
Czwartek – 8:00 – 16:00
Piątek – 10:00 – 18:00
Sobota – 8:00 – 14:00
Niedziela – nieczynne

Ponadto informujemy, że pani bibliotekarka jest do Waszej dyspozycji online i chętnie pomoże w zamówieniach książek (zapraszamy do kontaktu przez MS Teams: mzmudzka-kosala@wsei.edu.pl).

Biblioteka powstała w 2000 r. wraz z rozpoczęciem działalności dydaktycznej Uczelni. Księgozbiór biblioteki stale się powiększa. Dziś posiadamy około 8000 woluminów książek, liczne tytuły czasopism w ciągłej prenumeracie (w tym m.in.: Programista, Harvard Business Review, Computerworld, Forbes, Personel i Zarządzanie)

Mamy też dostęp do elektronicznych tytułów w wirtualnej czytelni IBUK Libra oraz Nasbi, obecnie do ponad 2000 tytułów, do korzystania poza biblioteką, na dowolnym urządzeniu (laptop, smartfon).

Biblioteka oferuje książki zarówno ogólnoekonomiczne, jak i specjalistyczne (z zakresu zarządzania, marketingu, finansów, rachunkowości, nieruchomości, Unii Europejskiej).

Od 2020 roku biblioteka korzysta z katalogu elektronicznego Libra Net. Dostęp do Katalogu możliwy jest zarówno na komputerach w czytelni biblioteki oraz w wersji on-line przez domową stronę uczelni https://biblioteka.wsei.edu.pl/.

W bibliotece znajduje się czytelnia z księgozbiorem podręcznym, wszystkimi czasopismami bieżącymi i archiwalnymi oraz czasopismami naukowymi innych uczelni, z którymi prowadzona jest wymiana międzybiblioteczna, wypożyczalnia oraz czytelnia multimedialna ze stałym dostępem do Internetu.

Biblioteka oprócz podstawowego zakresu działań prowadzi również działalność wydawniczą, co odzwierciedla się w takich publikacjach jak Zeszyty Naukowe (16 numerów), zeszyty dydaktyczne oraz materiały pokonferencyjne.

Od 2021 roku, biblioteka pozwala obserwować krajowych i zagranicznych mistrzów zarządzania i marketingu w case studies umieszczonych na ICAN Business Insight. ICAN Business Insight to platforma wiedzy dla menedżerów, baza z marketingu i zarządzania przygotowana przez ICAN INSTITUTE. Zawiera case studies polskie i światowe, wideo, podcasty i wiedzę na światowym poziomie, poszerzoną o polski kontekst biznesowy.

Regulamin biblioteki WSEI

Jak korzystać z  e-booków w formie pdf poza uczelnią?

  1. Zapisać się do biblioteki w godzinach jej otwarcia dla czytelnika.
  2. Zwrócić się do bibliotekarza o kody do baz danych, podając imię, nazwisko i numer albumu – mzmudzka-kosala@wsei.edu.pl lub biblioteka@wsei.edu.pl.
  3. Zalogować się do baz danych : Multimedialna biblioteka cyfrowa – ebookpoint BIBLIO – Panel klienta  (NASBI) – głównie wydawnictwa Helion oraz Książki w moich bibliotekach – IBUK Libra – głównie wydawnictwa PWN.
  4. Utworzyć w wymienionych bazach danych konto – login, hasło, potwierdzić link aktywacyjny na swoim koncie, na końcu system poprosi o kod dostępu (PIN) – jest to indywidualny kod otrzymany z biblioteki Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

 

Czym jest Multimedialna biblioteka cyfrowa – ebookpoint BIBLIO (Helion)?

BIBLIO to zbiór literatury zarówno specjalistycznej, edukacyjnej, jak i beletrystycznej, popularnej, poradników, przewodników i wielu więcej – na bieżąco uzupełniany o nowości w dniu ich wydania. BIBLIO służy poszerzaniu kompetencji zawodowych i zdolności technicznych, ponadto skierowane jest do czytelników chcących zgłębiać swoje prywatne pasje i zainteresowania poprzez dostęp do literatury.

Zobacz instruktaż dot. rejestracji i logowania do ebookpoint BIBLIO

 

 Czym jest IBUK Libra?

IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Znajdziesz tutaj elektroniczne wersje kilkuset książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

Bazy danych:

W ramach krajowej licencji Wirtualna Biblioteka Nauki oferuje dostęp do pełnotekstowych baz danych Springer, Elsevier, Ebsco, indeksu cytowań Web of Knowledge.

Dostęp do baz danych jest możliwy tylko w sieci uczelnianej:

Science Direct (Elsevier) – jest możliwość korzystania z tej bazy poza uczelnią po kontakcie z biblioteką
Springer Link
Wiley Online Library
nature.com
sciencemag.org
E-książki
Infona
Ebsco

 

Katalog książek drukowanych dostępnych w bibliotece WSEI

Stanowiska komputerowe

Czytelnia WSEI została wyposażona w nowe komputery. Możecie na nich Państwo w komfortowych warunkach:

  • zgłębiać osiągnięcia nauki z zagranicznej prasy w języku angielskim (bazy Elsevier, Springer)- kilka milionów artykułów z różnych dziedzin wiedzy
  • korzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej (Academica)- ponad 2,5 mln publikacji
  • czytać książki elektroniczne on line (IBUK LIBRA, Biblio Ebookpoint) – ponad 2000 tytułów
  • pisać prace własne (oprogramowanie Excel, Word)

Kontakt:

mgr Małgorzata Żmudzka-Kosała
Bibliotekarka

@: mzmudzka-kosala@wsei.edu.pl

@: biblioteka@wsei.edu.pl

tel: 12 431 18 90 wew. 105

Rada Biblioteczna:  

mgr Anna Magoska – p.o. Dyrektora Biblioteki, przewodnicząca

dr Tomasz Piwowarski 

dr Tomasz Czapran

mgr Marcin Szydłowski

Skip to content