Biblioteka | WSEI Kraków

Biblioteka

Biblioteka Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki

 

Biblioteka wróciła do pracy stacjonarnej

Drodzy Studenci, od października możliwe jest jedynie wypożyczanie wcześniej zamówionych książek. Nie ma wolnego dostępu do półek.

Biblioteka powstała w 2000 r. wraz z rozpoczęciem działalności dydaktycznej Uczelni. Księgozbiór biblioteki stale się powiększa. Dziś posiadamy około 8000 woluminów książek, liczne tytuły czasopism w ciągłej prenumeracie (w tym m.in.: Programista, Harvard Business Review, Computerworld, Forbes, Personel i Zarządzanie) Mamy też dostęp do elektronicznych tytułów w wirtualnej czytelni IBUK Libra oraz Nasbi.

Biblioteka oferuje książki zarówno ogólnoekonomiczne, jak i specjalistyczne (z zakresu zarządzania, marketingu, finansów, rachunkowości, nieruchomości, Unii Europejskiej).

Od 2020 roku biblioteka korzysta z katalogu elektronicznego Libra Net. Dostęp do Katalogu możliwy jest zarówno na komputerach w czytelni biblioteki oraz w wersji on-line przez domową stronę uczelni https://biblioteka.wsei.edu.pl/.

W bibliotece znajduje się czytelnia z księgozbiorem podręcznym, wszystkimi czasopismami bieżącymi i archiwalnymi oraz czasopismami naukowymi innych uczelni, z którymi prowadzona jest wymiana międzybiblioteczna, wypożyczalnia oraz czytelnia multimedialna ze stałym dostępem do Internetu.

Biblioteka oprócz podstawowego zakresu działań prowadzi również działalność wydawniczą, co odzwierciedla się w takich publikacjach jak Zeszyty Naukowe (15 numerów), zeszyty dydaktyczne oraz materiały pokonferencyjne.

Regulamin biblioteki WSEI

Bazy danych

W ramach krajowej licencji Wirtualna Biblioteka Nauki oferuje dostęp do pełnotekstowych baz danych Springer, Elsevier, Ebsco, indeksu cytowań Web of Knowledge.

Dostęp do baz danych jest możliwy tylko w sieci uczelnianej:

Science Direct (Elsevier)
Springer Link
Wiley Online Library
nature.com
sciencemag.org
E-książki
Infona
Ebsco

Godziny otwarcia

Poniedziałek
Zamknięte
Wtorek
Zamknięte
Środa
9:00 – 16:00
Czwartek
Zamknięte
Piątek
9:00 – 18:00
Sobota
9:00 – 14:00
Niedziela
Zamknięte

Kontakt

mgr Magdalena Wentrys
Bibliotekarka

telefon: 12 431 18 90 wew. 105
e-mail: biblioteka@wsei.edu.pl

Rada Biblioteczna:  

dr Tomasz Piwowarski – przewodniczący 

mgr Magdalena Wentrys 

mgr Marcin Szydłowski 

Skip to content