Biblioteka | WSEI Kraków

Biblioteka

Biblioteka Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki

24.07.2023 r. (poniedziałek) biblioteka jest zamknięta.


W sytuacji kiedy biblioteka jest nieczynna książki można zwracać na portiernię.

Przedłużanie terminu wypożyczenia książki następuje poprzez napisanie emaila: biblioteka@wsei.edu.pl.


Godziny otwarcia biblioteki WSEI:

17. 07.2023 – 26.07.2023

poniedziałek – piątek  8.00 – 16.00 

27. 07.2023 – 28.08.2023 – zamknięta

29. 08.2023 – 1.09.2023

poniedziałek – piątek  8.00 – 16.00 

od 4.09.2023 

poniedziałek – czwartek  8.00 – 16.00 

piątek 10:00 – 18:00

sobota 8:00 – 14:00

Ponadto informujemy, że Pani bibliotekarka jest do Waszej dyspozycji online i chętnie pomoże w zamówieniach książek (zapraszamy do kontaktu przez MS Teams: mzmudzka-kosala@wsei.edu.pl).

Biblioteka powstała w 2000 r. wraz z rozpoczęciem działalności dydaktycznej Uczelni. Księgozbiór biblioteki stale się powiększa. Dziś posiadamy około 8000 woluminów książek, liczne tytuły czasopism w ciągłej prenumeracie (w tym m.in.: Programista, Computerworld, Forbes, HR Personel i Zarządzanie,Controlling i zarządzanie, Finanse i controlling, ICAN Management Review, English Matters, Logistyka, Mit Sloan, Przegląd organizacji).

Mamy też dostęp do elektronicznych tytułów w wirtualnej czytelni IBUK Libra oraz ebookpoint BIBLIO, obecnie do ponad 1000 tytułów, do korzystania poza biblioteką, na dowolnym urządzeniu (laptop, smartfon).

UWAGA! Istnieje także możliwość wypożyczenia z biblioteki (na okres 1 miesiąca) tabletu oraz czytnika e-booków. Oferta skierowana jest głównie do osób z dysfunkcją wzroku.

Biblioteka oferuje książki zarówno ogólnoekonomiczne, jak i specjalistyczne (z zakresu zarządzania, marketingu, finansów, rachunkowości, nieruchomości, Unii Europejskiej).

Od 2020 roku biblioteka korzysta z katalogu elektronicznego Libra Net. Dostęp do Katalogu możliwy jest zarówno na komputerach w czytelni biblioteki oraz w wersji on-line przez domową stronę uczelni https://biblioteka.wsei.edu.pl/.

W bibliotece znajduje się czytelnia z księgozbiorem podręcznym, wszystkimi czasopismami bieżącymi i archiwalnymi oraz czasopismami naukowymi innych uczelni, z którymi prowadzona jest wymiana międzybiblioteczna, wypożyczalnia oraz czytelnia multimedialna ze stałym dostępem do Internetu. Na czas korzystania z czytelni można wypożyczyć słuchawki u dyżurującego bibliotekarza.

Biblioteka oprócz podstawowego zakresu działań prowadzi również działalność wydawniczą, co odzwierciedla się w takich publikacjach jak Zeszyty Naukowe (17 numerów), zeszyty dydaktyczne oraz materiały pokonferencyjne.

Od 2021 roku, biblioteka pozwala obserwować krajowych i zagranicznych mistrzów zarządzania i marketingu w case studies umieszczonych na ICAN Business Insight. ICAN Business Insight to platforma wiedzy dla menedżerów, baza z marketingu i zarządzania przygotowana przez ICAN INSTITUTE. Zawiera case studies polskie i światowe, wideo, podcasty i wiedzę na światowym poziomie, poszerzoną o polski kontekst biznesowy.

 

 

Od stycznia 2023 roku Biblioteka WSEI zakupiła za pośrednictwem EBSCO dostęp do angielskojęzycznych książek (800 tytułów) oraz czasopisma Harvard Business Review (numery bieżące i archiwalne). Można korzystać z nich na terenie uczelni oraz zdalnie.

 

 

W celu otrzymania kodu dostępu należy skontaktować się on line z pracownikiem biblioteki.

Wykaz dostępnych tytułów.

 

Regulamin biblioteki WSEI

Jak korzystać z  e-booków w formie pdf poza uczelnią?

  1. Zapisać się do biblioteki w godzinach jej otwarcia dla czytelnika.
  2. Zwrócić się do bibliotekarza o kody do baz danych, podając imię, nazwisko i numer albumu – mzmudzka-kosala@wsei.edu.pl lub biblioteka@wsei.edu.pl.
  3. Zalogować się do baz danych : Multimedialna biblioteka cyfrowa – ebookpoint BIBLIO – Panel klienta  (NASBI) – głównie wydawnictwa Helion oraz Książki w moich bibliotekach – IBUK Libra – głównie wydawnictwa PWN.
  4. Utworzyć w wymienionych bazach danych konto – login, hasło, potwierdzić link aktywacyjny na swoim koncie, na końcu system poprosi o kod dostępu (PIN) – jest to indywidualny kod otrzymany z biblioteki Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

 

Czym jest Multimedialna biblioteka cyfrowa – ebookpoint BIBLIO (Helion)?

BIBLIO to zbiór literatury zarówno specjalistycznej, edukacyjnej, jak i beletrystycznej, popularnej, poradników, przewodników i wielu więcej – na bieżąco uzupełniany o nowości w dniu ich wydania. BIBLIO służy poszerzaniu kompetencji zawodowych i zdolności technicznych, ponadto skierowane jest do czytelników chcących zgłębiać swoje prywatne pasje i zainteresowania poprzez dostęp do literatury.

Zobacz instruktaż dot. rejestracji i logowania do ebookpoint BIBLIO

Jak wypożyczać w ebookpoint Biblio (HELION)

Stan zbiorów wydawnictw dostępnych dla WSEI aktualny na 20.04.2023

 

Czym jest IBUK Libra?

IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Znajdziesz tutaj elektroniczne wersje kilkuset książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

Bazy danych:

W ramach krajowej licencji Wirtualna Biblioteka Nauki oferuje dostęp do pełnotekstowych baz danych Springer, Elsevier, Ebsco, indeksu cytowań Web of Knowledge.

 

Web-of-Science_User-guide-for-researching-a-field-Nov-2021
Na stronie wbn.icm.edu.pl  znajduje się informacja o dostępnych bazach w sekcji Bazy bibliograficzne w licencjach krajowych i narzędzia bibliometryczne.

Dostęp do baz danych jest możliwy tylko w sieci uczelnianej. Osoby zainteresowane zdalnym dostępem proszone są o kontakt z biblioteką.

Katalog książek drukowanych dostępnych w bibliotece WSEI

Stanowiska komputerowe

Czytelnia WSEI została wyposażona w nowe komputery. Możecie na nich Państwo w komfortowych warunkach:

  • zgłębiać osiągnięcia nauki z zagranicznej prasy w języku angielskim (bazy Elsevier, Springer)- kilka milionów artykułów z różnych dziedzin wiedzy
  • korzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej (Academica)- ponad 2,5 mln publikacji
  • czytać książki elektroniczne on line (IBUK LIBRA, Biblio Ebookpoint) – ponad 2000 tytułów
  • pisać prace własne (oprogramowanie Excel, Word)

Dodatkowo, na czas korzystania z czytelni, można wypożyczyć słuchawki u dyżurującego bibliotekarza.

Kontakt:

mgr Małgorzata Żmudzka-Kosała
Kierownik biblioteki

@: mzmudzka-kosala@wsei.edu.pl

@: biblioteka@wsei.edu.pl

tel: 12 431 18 90 wew. 105

Rada Biblioteczna:  

mgr Małgorzata Żmudzka-Kosała

dr Tomasz Piwowarski 

dr inż. Tomasz Czapran

mgr Marcin Szydłowski

Emilia Loska – przedstawicielka samorządu studenckiego

Skip to content