WSEIowe Koło Ratunkowe - WSEI Kraków

WSEIowe Koło Ratunkowe

Ruszył program wsparcia dla studentów

 

Drogie Studentki, Szanowni Studenci!

Przedłużająca się pandemia wpływa na wszystkie aspekty naszej codzienności. Wiemy, że dla części z Was może być to czas wyjątkowo stresujący i pełen niepokoju: o zdrowie swoje i najbliższych, studia, pracę czy stabilność finansową. Chcemy Was wesprzeć i przypomnieć, że to my jesteśmy tu dla Was. I to do nas: pracowników oraz prowadzących możecie zgłaszać się po niezbędną pomoc.

Uruchomiliśmy WSEIowe KOŁO RATUNKOWE – sięgajcie po nie śmiało, jeśli dopadnie Was gorszy dzień, będziecie potrzebować zawodowej wskazówki, motywacji, inspiracji, wsparcia psychologicznego lub dodatkowej pomocy finansowej.

Co jest do Waszej dyspozycji?

DYŻURY PSYCHOLOGA

Przy Biurze Karier WSEI działa poradnia psychologiczna online. Z psychologiem możecie połączyć się podczas jego dyżurów w 2 i 3. piątek miesiąca między godziną 14:30 a 16:30. Spotkania odbywają się na platformie MS Teams, a zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zapisy przez mejla: psycholog@wsei.edu.pl.

KONSULTACJE Z DORADCAMI ZAWODOWYMI

Jeśli masz obawy o to, czy udźwigniesz finansowanie studiów i czy uda Ci się połączyć naukę i pracę zawodową, to nie wahaj się porozmawiać z naszym doradcą zawodowym. Poszukamy wspólnie inspiracji dla Twojej ścieżki kariery, doradzimy sposoby na efektywną naukę, ożywimy Twoją motywację i podpowiemy, co w branży piszczy. Poza tym pokażemy gdzie i jak szukać wartościowej pracy, a do tego dodamy listę artykułów, filmów, spotkań, które obudzą w Tobie zawodowe pasje.

Zainteresowana/y? Napisz mejla na biurokarier@wsei.edu.pl i umów się na spotkanie z doradcą na MS Teams lub stacjonarnie.

JEDNORAZOWA ZAPOMOGA

Wiedz, że jesteśmy dla Ciebie również w sytuacji, kiedy przez pandemię masz problem z dopięciem budżetu. Jeśli straciłeś źródło dochodu, jeśli stracili je Twoi rodzice, którzy Cię utrzymywali – złóż wniosek o jednorazową zapomogę przez uczelniany system workflow.wsei.edu.pl. Wasze wnioski będziemy rozpatrywać sukcesywnie, tak szybko, jak otrzymamy środki z MNiSW. Wysokość zapomogi to maksymalnie 1500 zł.

Ważne! Pamiętaj, aby do swojego wniosku dołączyć wiarygodną dokumentację (oryginały dokumentów) potwierdzającą okoliczności wystąpienia o przyznanie zapomogi, np. rozwiązanie umowy o pracę.

Więcej o wsparciu finansowym studentów znajdziesz tu.

KONSULTACJE Z PROWADZĄCYMI

Zajęcia w formie zdalnej są dla Ciebie czymś zupełnie nowym? Niełatwo przychodzi Ci zadać pytanie prowadzącemu na wirtualnym forum? Rozumiemy! Dlatego zachęcamy, abyś korzystał z dodatkowych konsultacji z wykładowcami. Harmonogram dostępności pracowników dydaktycznych znajdziesz w wizytówkach prowadzących pod adresem: dziekanat.wsei.edu.pl.

SPOTKANIA Z CYKLU POZNAJ WSEI

Każdy z Was rozpoczął przygodę ze studiowaniem na WSEI od zajęć wprowadzających, na których omówiliśmy działalność naszych jednostek. Wtedy mieliśmy okazję się poznać, ale wartościowych rozmów nigdy dość, stąd pomysł na cykl POZNAJ WSEI. Po tych cotygodniowych spotkaniach z naszymi pracownikami – życie na uczelni nie będzie miało przed Tobą żadnych tajemnic :). Śledź aktualności, widujemy się standardowo – na MS Teams.

POMOC Z ZEWNĄTRZ

Jeśli natomiast jesteś w kryzysie, potrzebujesz eksperckiego wsparcia, to poniżej zebraliśmy dla Ciebie ważne miejsca, telefony i mejle. Nie wahaj się korzystać z pomocy. Dbaj o siebie i innych.

Lokalne centra pomocy:

Centrum Interwencji Kryzysowej (codziennie, całodobowo), ul. Radziwiłłowska 8b, tel. 4219282

Centrum Praw Kobiet ul. Dunajewskiego 5 31-133, tel. 780-079-988

Wybrane poradnie zdrowia psychicznego:

Poradnia zdrowia psychicznego,  Aleja Juliusza Słowackiego 44, tel. 12 634 10 70

Poradnia Zdrowia Psychicznego, Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie Babińskiego 29, tel. 12 652 45 70

Poradnia Zdrowia Psychicznego, Aleja Pokoju 4, tel. 12 411 01 88

Medinorm. Krakowski Zespół Zdrowia Psychicznego, plac Emila Serkowskiego 10, tel. 12 656 30 81

Pro Psyche. Ośrodek Zdrowia Psychicznego. NZOZ Psychiatra w Krakowie, ul. Juliana Dunajewskiego 5, tel. 12 633 51 70 3

Telefony zaufania:

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia”, tel. 22 668 70

Kryzysowy Telefon Zaufania, tel. 116 111

Telefon zaufania dla osób LGBT i ich bliskich, tel. 22 628 52 22

Krakowskie Centrum Równości DOM EQ, tel. 728 273 738

Skip to content