Formy wsparcia oferowane przez uczelnię - WSEI Kraków
1200x628-webp

Formy wsparcia oferowane przez uczelnię

Formy wsparcia studentów z niepełnosprawnościami zapewniane przez uczelnię

(informacja ze strony www.wsei.edu.pl)

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki zapewnia wsparcie studentom z niepełnosprawnościami poprzez:

PEŁNOMOCNIKA DS. DOSTĘPNOŚCI

1. Powołanie pełnomocnika ds. dostępności – jest on dostępny w godzinach dyżurów podanych na stronie www, a także online z wykorzystaniem platformy Teams.

Pełnomocnik wspiera studentów w procesie kształcenia, organizacji nauki, komunikacji z wykładowcami.

1. Wykładowcy na prośbę pełnomocnika/studenta udostępnią kolokwium, testy i materiały dydaktyczne w formie dostępnej.
  2. Student może wnioskować u pełnomocnika ds. dostępności o zmianę miejsca lub warunków zajęć ( np. zajęcia online lub nagrane). Pełnomocnik podejmuje decyzję wspólnie z wykładowcą przedmiotu.
  3. Student może wnioskować u pełnomocnika ds. dostępności o zmianę miejsca lub warunków egzaminu. Pełnomocnik podejmuje decyzję wspólnie z wykładowcą przedmiotu.

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNĄ:

1. Miejsce rekrutacji i obsługi kandydatów na studia znajduje się w obiekcie wolnym od barier architektonicznych
  2. Uczelnia jest wyposażona w dostosowane wejścia do budynków, pasy uwagi, tabliczki brajlowskie, dostosowane łazienki oraz windy zarówno w budynku przy ul. Św. Filipa, jak i w budynku przy ul. Westerplatte.
  3. Pod budynkiem głównym (koło biblioteki) znajduje się miejsce parkingowe dla studentów ON (koperta)
  4. Uczelnia posiada schodołaz, który jest wypożyczany na wniosek pełnomocnika.

INNE FORMY DOSTĘPNOŚCI:

1. W razie potrzeby uczelnia zapewnia wsparcie tłumacza języka migowego – po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania pełnomocnikowi ds. dostępności uczelni
  2. Istnieje możliwość wypożyczenia komputera z klawiaturą brailowską, tabletu, laptopa.
  3. W budynku głównym przy ul. Filipa 17 wyeksponowano plan tyflograficzny uczelni.
  4. Wjazd na uczelnię ma podgląd wideo oraz domofon.
  5. Uczelnia posiada 3 pętle indukcyjne (w dziekanacie, punkcie rekrutacyjnym i jedną przenośną w dziekanacie)

TECHNOLOGIE WSPIERAJĄCE:

1. Uczelnia dysponuje stroną www pełnomocnika zawierającą podstawowe informacje dla osób z niepełnosprawnościami wg standardu WCAG 2.1 –
  2. Platforma Moodle przystosowana jest do potrzeb studentów z niepełnosprawnościami
  3. Obsługę administracyjna studentów niepełnosprawnych jest w pełni zinformatyzowana ( m.in. system e-wnioski)
  4. Uczelnia posiada aplikację mobilną dla niepełnosprawnych z głosowym i wizualnym przewodnikiem po WSEI ułatwiającą poruszanie się po uczelni.
  5. A także dostosowane materiały dydaktyczne do potrzeb osób słabowidzących.

PROCEDURY:

1. Wszystkie inwestycje na uczelni opiniowane są przez pełnomocnika ds. dostępności.