Zapraszamy na warsztaty - WSEI Kraków
AI w pracy nauczyciela

Zapraszamy na warsztaty

Serdecznie zapraszamy na warsztaty "AI w pracy nauczyciela".

Spotkanie poprowadzi mgr Paweł Szczyrek - creative and content manager oraz kierownik projektów marketingowych z zakresu e-marketingu w agencji Ideo Force. Projektant chatbotów oraz strategii marketingowych.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, do czego można wykorzystywać sztuczną inteligencję w nauczaniu i uczeniu się.  Spotkanie będzie miało charakter praktyczny.

📅 Data: 23 maja

🕛 Godzina: 17:00

📌 Miejsce: platforma MS Teams

AI w pracy nauczyciela – część I

➡️ Zacznijmy od podstaw – jak działa ChatGPT 4?

✔️Zasady działania ChatGPT

✔️Porównanie możliwości wersji bezpłatnej i płatnej

✔️Formułowanie promtów wraz z przykładami

✔️Praca na plikach (przeszukiwanie plików merytorycznych i praca na nich, tworzenie plików)

✔️Analiza wizyjna

➡️ Budowa własnego asystenta nauczania (custom GPTs)

Budujemy własnego GPTs’a, który wciela się w rolę asystenta studenta. Komunikuje się językiem bliskim studentowi i wykonuje określone zadania edukacyjne. Możliwe jest stworzenie asystenta, które np. będzie wcielał się w rolę przyjaciela z Anglii i rozmawiał (za pomocą tekstu) z uczniem po angielsku na określonym poziomie językowym. Jeśli uczeń popełni błąd językowy, zostanie on wskazany.

➡️ ElevenLabs – wykorzystanie text to speech na lekcji jako narzędzia nauczania

Za pomocą narzędzi text to speech nauczyciele mogą przygotowywać materiały edukacyjne w postaci podcastów. Możliwe jest również wykorzystanie tego typu narzędzi jako elementu metody problemowej, w której to uczniowie powinni przygotować podcast na zadany temat, a wcześniej zdobyć odpowiednią wiedzę merytoryczną na temat przyswajanego zagadnienia.

➡️ Descript i Whisper - transkrypcja nagrań wideo i dźwiękowych

Każde nagranie zawierające dźwięk może zostać przekształcone na tekst lub podsumowanie. Nagrania lekcji mogą zostać poddane transkrypcji a uczniowie mogą otrzymywać automatyczne notatki z lekcji, które ułatwią zapamiętywanie.

➡️ Dall-E oraz Midjourney – generowanie grafik

Sztuczna inteligencja bardzo dobrze radzi sobie z generowaniem grafik, które mogą być wykorzystane w procesie edukacyjnym.

➡️ Generatywna AI jako asystent nauczyciela:

✔️Generowanie pytań do testów na bazie wgranej wiedzy

✔️Przygotowywanie materiałów na lekcję (np. lekcje językowe)

✔️Generowanie pomysłów na angażujące lekcje

✔️Poszukiwanie ciekawostek i źródeł naukowych

✔️Przetwarzanie obrazu na tekst

✔️Automatyczne poprawianie testów z pytaniami zamkniętymi

Zapraszamy 😊