Świąteczny list JM dr. Stanisława Kowalskiego - WSEI Kraków
wsei wielkanoc 2020 plansza www

Świąteczny list JM dr. Stanisława Kowalskiego

Drodzy Wykładowcy, Pracownicy i Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie!

Zbliżają się Święta Wielkanocne.

Święta zupełnie inne i w takiej formie nie znane nam wcześniej.

Takie, które pomimo pięknej pogody i zaplanowanych wyjazdów, tym razem zastaną nas przy śniadaniu wielkanocnym przed komputerem, łączących się internetowo z rodziną.

Święta niewątpliwie trudne, ale to od nas zależy, jaką wartość wniosą w nasze życie.

Życzę Wam i sobie, aby ten czas był dla nas wszystkich ważny i symboliczny.

Abyśmy w tych nowych warunkach dostrzegli szansę i odnaleźli siłę na wprowadzenie zmian w istotnych dla nas sprawach.

Potraktujmy ten okres jako przystanek na refleksję, po którym będziemy gotowi wrócić do nowej rzeczywistości, aby żyć lepiej i mądrzej.

Drodzy Studenci

Niech ten czas będzie dla Was szansą do tworzenia nowych pomysłów, pogłębienia pasji.

To także dobry moment na refleksję nad kierunkiem własnego rozwoju.

Mając na uwadze występujące od kilku lat silne kryzysy środowiskowe czy społeczne oraz obecną pandemię, zachęcam Was do przemyśleń i refleksji.

Podczas studiów zdobędziecie wiedzę, narzędzia i kompetencje kluczowe w pracy zawodowej.

Jak ich użyjecie? Czy pomogą Wam one zbliżyć się do Waszych ideałów i osobistego sukcesu?

A może przyczynią się do rozwiązywania globalnych problemów i pomocy innym?

Życzę Wam, aby ten szczególny czas zainspirował Was do podjęcia dobrych decyzji.

Szanowni Wykładowcy, Pracownicy i Współpracownicy

Dla nas to zdecydowanie czas zmian.

Przejście na zdalne prowadzenie zajęć i zdalną organizację uczelni, było ważnym krokiem, żeby sobie w tej nowej rzeczywistości poradzić.

Jestem dumny, że wspólnymi siłami, nam się to udało i dziękuję Wam za to!

Po raz kolejny okazuje się, jak wielki potencjał tkwi we współpracy i z jak różnymi wyzwaniami możemy poradzić sobie, działając razem.

Życzę Wam i sobie, żebyśmy z taką samą odwagą i otwartością przyjmowali kolejne wyzwania.

Abyśmy chętnie uczyli się nowych kompetencji, nowych form nauczania i współpracy.

Aby każdy z nas czuł swój istotny wkład w tworzenie edukacyjnych zmian, które są nam potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Zmian, które kształtują nas, naszych studentów, nasze środowisko.

Spędźmy te Święta najlepiej jak potrafimy i miejmy nadzieję, że już drugich takich nie będzie.

Życzę Wam zdrowych i pełnych refleksji Świąt Wielkanocnych!

dr Stanisław Kowalski

Rektor WSEI