To, jakie studia wybierzemy w dużym stopniu wpłynie na naszą przyszłość. Jedni decydują się przede wszystkim rozwijać swoje zainteresowania i pogłębiać pasje, dla innych najważniejsze są względy pragmatyczne - chcą studiować coś, co bez trudu umożliwi im znalezienie dobrze płatnej i odpornej na kryzysy pracy.
Informatyka i ekonometria: Informatycy królami rynku pracy
IT to branża, która wciąż szuka specjalistów. Cały czas rekrutuje i proponuje bardzo dobre zarobki nawet na początku kariery, a z każdym miesiącem rozwoju pracownika jest coraz lepiej. „Wszystkie tegoroczne analizy wskazują, że informatyk to zawód z ogromnymi perspektywami, który pozostaje odporny na rynkowe zawirowania. Rynek docenia zwłaszcza studentów, którzy wybrali konkretną oraz praktyczną specjalność i są specjalistami od front-endu, back-endu czy tworzenia gier komputerowych” - mówi Krzysztof Tokarz, szef Biura Karier WSEI, odpowiedzialny za współpracę uczelni z biznesem. „Dlatego WSEI proponuje wyłącznie studia, na które pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie” - dodaje Tokarz.
Zarządzanie: Marketingowiec potrzebny od zaraz
Zarządzanie i marketing na całym świecie należy do najbardziej popularnych i prestiżowych kierunków. Nie bez przyczyny. Marketing i reklama są oliwą w trybach gospodarki. W 2020 r. trudno zbudować świadomość marki czy produktu w Internecie bez dobrze wykształconego marketingowca, który podczas studiów uczył się od branżowych praktyków i wie, jak budować wizerunek firmy także w czasie pandemii. „Studiowanie Zarządzania pozwala rozwinąć kompetencje przyszłości, czyli kreatywność, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów, a także krytyczne myślenie. To kierunek, który pozwoli studentowi zostać ekspertem od zarządzania sercami i umysłami nabywców” - mówi dr Przemysław Stach, Prorektor WSEI, opiekun studiów Nowoczesny Marketing (Hi-Tech).
Finanse i rachunkowość: Księgowi będą potrzebni zawsze
Pozycja księgowych na rynku pracy jest bardzo mocna. Prognozy na najbliższe lata wskazują, że zapotrzebowanie firm na tego typu specjalistów będzie nadal duże. Zwłaszcza w województwach: małopolskim i podkarpackim, w których brak absolwentów Finansów i Rachunkowości najbardziej doskwiera pracodawcom. Firmy czekają na kandydatów, którzy podczas studiów nabyli praktyczne umiejętności i zdobyli cenione certyfikaty. „Finanse i Rachunkowość na WSEI to jedyne studia w Polsce realizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. To tu nauczysz się skutecznie mierzyć z wyzwaniami, przed którymi na co dzień stają księgowi, dyrektorzy finansowi oraz audytorzy. Do tego zdobędziesz certyfikat samodzielnego księgowego” - mówi Krzysztof Kleszcz, główny księgowy, właściciel biura rachunkowego, wykładowca WSEI. „Maturzyści, którzy chcą być przygotowani do pracy w zawodzie już po 2 roku studiów powinni rozważyć studia na tej krakowskiej uczelni” - dodaje Kleszcz.
Maturzyści zainteresowani zdobyciem dobrze płatnego zawodu, który jest odporny na kryzys mogą zapisać się na studia.
Artykuł znajdziesz również tu.