Zarządzanie projektami innowacyjnymi
Zarządzanie projektami innowacyjnymi – o module
Zarządzanie Projektami Innowacyjnymi to moduł dla przyszłych liderów innowacji, którzy przeniosą zespoły i organizacje w erę nowoczesnych rozwiązań. Chodzi o podejście, które łączy w sobie twórczość z precyzją, kształtując nowatorskie produkty, usługi i modele biznesowe. Zamiast skupiać się na biurokratycznym planie, jak w klasycznym zarządzaniu projektami, tutaj liczy się adaptacja i elastyczność.
Moduł ten umożliwia studentom poznanie metodologii Agile, Scrum i Design Thinking. Dzięki temu będą w stanie zrozumieć i zastosować je w różnych dziedzinach zarządzania, takich jak marketing, sprzedaż czy logistyka. Kluczowym aspektem jest nauka empatii – zrozumienie ich głęboko zakorzenionych potrzeb i oczekiwań klientów. W taki sposób uczestnicy modułu nie tylko zarządzają projektami, ale także kształtują przyszłość, przekształcając pomysły w realne rozwiązania. Na zakończenie modułu studenci przygotowują projekty oraz przystępują do egzaminu PSM Scrum.
Opiekun modułu:
Twoja ścieżka kształcenia
Aby uzyskać tytuł licencjata musisz zgromadzić co najmniej 182 ECTS.
Na pierwszym roku realizujesz przedmioty obowiązkowe, natomiast już od 3 semestru (czyli 2. roku) sam decydujesz, czego chcesz się uczyć. W jaki sposób? To proste, wybierasz minimum jeden moduł (dawną specjalność), który najbardziej Cię interesuje i idziesz wybraną ścieżką do końca studiów. Jeśli chcesz, to możesz studiować kolejne moduły lub pojedyncze przedmioty – także z innych kierunków.
142 ECTS
Przedmioty obowiązkowe na kierunku Zarządzanie20 ECTS
Moduł:Digital Marketing
20 ECTS
Inne moduły lub przedmioty do wyboru1 Semestr
Egzamin Microsoft 77-725 Word 2016 Core oraz 77-727 Excel 2016 Core. Prowadzi do certyfikatu MOS.
2 Semestr
3 Semestr
4 Semestr
5 Semestr
6 Semestr
Zarządzanie projektami innowacyjnymi – przedmioty w module
Podejście zwinne w projektowaniu skupia się na metodach, które są kluczowe w dynamicznym świecie rozwoju produktów i usług. Przedmiot ten oferuje studentom kompleksowe zrozumienie Design Thinking i Scrum, koncentrując się na praktycznych aspektach tworzenia projektów. Studenci nauczą się, jak procesy myślenia i metody projektowania mogą wpływać na tworzenie produktów, które są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i intuicyjne.
Przedmiot ten zapewnia studentom zrozumienie badań jakościowych, kluczowego narzędzia w poznaniu zachowania klientów. Studenci nauczą się, jak projektować i przeprowadzać wywiady pogłębione, metody obserwacyjne oraz badania etnograficzne, zdobywając umiejętności niezbędne do zbierania, analizowania i interpretowania danych jakościowych. Szkolenie to kładzie nacisk na praktyczne zastosowanie tych metod w rzeczywistych scenariuszach biznesowych, umożliwiając studentom zdobycie cennych wglądów w potrzeby i oczekiwania użytkowników, co jest kluczowe dla tworzenia skutecznych strategii i rozwiązań.
Projekt, który jest realizowany w ramach modułu zwinnego zarządzania projektami, stanowi praktyczne zastosowanie wiedzy i umiejętności zdobytej na kursach eksperckich w module. Dzięki niemu będziesz mógł potwierdzić swoje kompetencje i gotowość do pracy, np. w roli Project Managera. Studia dostarczą Ci bowiem nie tylko solidnych podstaw teoretycznych, ale także praktycznych, co jest kluczowe w budowaniu kariery w tej dziedzinie.
Twoja ścieżka kształcenia
Jakie masz dalej opcje?Możesz wybrać moduł przez nas rekomendowany na tej ścieżce
Możesz wybrać moduł z listy, które naszym zdaniem najbardziej pasują
Możesz wybrać inne moduły, również z innych kierunków
Możesz wybrać pojedyncze przedmioty, jeden moduł wystarczy aby uzyskać dyplom na kierunku
Wybierz tę ścieżkę, jeśli chcesz:
poznać podstawowe zasady prowadzenia badań jakościowych realizowanych w celu zrozumienia zachowania klientów. Nauczyć się zbierać dane jakościowe, analizować i interpretować wyniki badań
nauczyć się zwinnych metod i technik zarządzania projektami – Design Thinking i Scrum. Dowiesz się na czym polega proces myślenia projektowego, wyjaśnimy Ci co oznaczają: Burn-down Chart, Definition of Done, Product Backlog, Scrum Team, Retrospektywa Sprintu, Velocity, etc. Przygotujemy Cię do egzaminu PSM-1
opanować podstawy oraz wartości biznesowe projektu UI, UX oraz CX. Dowiedzieć się, skąd pochodzi koncepcja UX. Poznać zasady heurystyki przyswajając tematy, takie jak: tekst, nawigacja i linki, kolory czy technologie asystujące
nauczyć się projektowania innowacyjnych modeli biznesowych – Business Model Canvas oraz Lean Start-up Canvas. Dowiedzieć się na czym polega dostarczanie wartości dla klienta
Na zakończenie modułu przygotujesz praktyczny projekt z udziałem mentora Design Thinking, który potwierdzi, że zdobyłeś wiedzę i umiejętności związane z modułem ZPI. Dodatkowo otrzymasz certyfikat WSEI – Certyfikat Ambasadora Design Thinking oraz możliwość podejścia (dla wybranych studentów) do testu w języku angielskim Scrum Master Professional Scrum Master – PSM I
Pracuj jako:
UI/UX/CX Designer
Performance Marketing Manager
Scrum Master
Product Owner
Mentor Design Thinking
Business Design Thinker
Dlaczego warto studiować na WSEI?
Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka
Łączenie pracy ze studiami
Azure Dev Tools for Teaching (Microsoft)
Certyfikaty WSEI
#meetupy WSEI z praktykami
Park Technologiczny WSEI
Studia po angielsku
Program Erasmus +
Opinie naszych studentów
Praktyczne podejście dydaktyczne. Możliwość rozwoju w kołach naukowych, współpraca z agencjami marketingowymi, w 90 procentach świetna kadra praktyków.
Najbardziej podoba mi się to, że uczelnia jest nowoczesna i nastawiona na rozwój.
Projektowe podejście do ćwiczeń - przedmioty, na których przez cały semestr realizuje się jeden projekt. Dużo materiałów zajęciowych i prezentacje od wykładowców są dostępne online.
Podoba mi się, że na zarządzaniu kładzie się duży nacisk na rozwijanie umiejętności miękkich, takich jak komunikacja i przywództwo.
Możliwość wyboru specjalizacji to spora zaleta. Mogę wybierać specjalizacje zgodnie z moimi zainteresowaniami.
Polecam wszystkie zajęcia z Panem Szczyrkiem. Robimy ciekawe projekty i rozwiązujemy case'y, które dają nam sporo do myślenia.
Podoba mi się międzynarodowy aspekt studiów. Mamy wykłady w języku angielskim i wymiany studenckie, co poszerza horyzonty i przygotowuje do pracy.
Dla mnie najważniejsze jest to, że harmonogram na studiach zaocznych jest tak układany, że łatwo można połączyć pracę z nauką i obecnością na zajęciach.
dr Katarzyna Kowalska-Jarnot
Opiekun modułu
Trener i wykładowca akademicki, prowadzi warsztaty dla biznesu i dla uczelni. 17 lat doświadczenia w PR (m.in. organizacji wydarzeń, w tym konferencji), 10 lat na stanowiskach związanych z promocją i PR, przez kilka lat koordynowała pracę działu marketingu. Pracowała dla takich firm jak Interia.pl, Workmed, Stowarzyszenie PaKa, Consulting&Training Institute, Marilyn, MARR i innych.
Wykładowcy
Regulamin studiów, §4 pkt. 11:
Warunkiem uruchomienia modułu/ścieżki kształcenia jest minimalna liczba 20 studentów, którzy dokonali wyboru danej ścieżki/modułu. Dodatkowo Dziekan może zdecydować o uruchomieniu modułu/ścieżki pomimo mniejszej liczby chętnych studentów.
Kontakt
Oferta edukacyjna |
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:
tel. 12 431 18 90 (wew. 3,4)
e-mail: dziekanat@wsei.edu.pl
Освітня пропозиція |
У вас є питання?
Зв’яжіться з нами:
tел.: 12 431 18 90 (вн. 3,4)
е-пошта: dziekanat@wsei.edu.pl
Educational offer |
Do you have any questions?
Contact us:
phone: 12 431 18 90 (ext. 3,4)
e-mail: dziekanat@wsei.edu.pl