Projekt "Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II"

Główny cel projektu

Zdobycie przez uczniów praktycznej wiedzy w zakresie zarządzania finansami osobistymi i bezpieczeństwa dokonywania transakcji oraz ukształtowanie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości poprzez udział w atrakcyjnym i prowadzonym innowacyjnymi metodami projekcie

Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II

Cele szczegółowe

Nabycie przez uczniów umiejętności dokonywania bezpiecznych płatności bezgotówkowych oraz znajomości zmian w zakresie technologii finansowych

Nabycie przez uczniów umiejętności planowania wydatków i gospodarowania przychodami oraz poczucia odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych.

Nabycie przez uczniów rozeznania w sytuacji na rynku i kompetencji niezbędnych na rynku pracy i wiążących się z przedsiębiorczością.

Zwiększenie wśród uczniów uczestniczących w projekcie świadomości korzyści płynących z zarządzania budżetem osobistym.

Zwiększenie wśród uczniów uczestniczących w projekcie wiedzy na temat produktów oszczędnościowych, pożyczkowych i inwestycyjnych oraz możliwości ich wykorzystania.

Partnerzy projektu

Wykaz szkół biorących udział w projekcie

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce

Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem

Zespół Szkół im. Ojca Św. JP II w Niepołomicach

Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu

Zespół Szkół nr 3 w Bochni

Harmonogram wydarzeń projektowych

Czas trwania projektu:

1.12.2021 – 30.04.2022

Realizacja warsztatów tematycznych w szkołach:

2.02 – 30.03

  1. “Po co mi jakiś portfel, w dodatku finansowy?” – mgr Krzysztof Kleszcz
  2. “Gotówka niepotrzebna?” – mgr Ewa Ścipiór
  3. “Tokenizacja, bitcoiny i inne dziwne słowa” – mgr Radosław Ordyniec
  4. “Twoja przyszłość w finansach – zajęcia z doradcą zawodowym” – mgr Krzysztof Tokarz
  5. “Twoja przedsiębiorcza przyszłość” – mgr Karolina Worytkiewicz-Raś

Terenowa gra edukacyjna (campus WSEI)

5.04

Relacja z finału projektu

Opiekun merytoryczny

dr-Anna-Dereń

dr Anna Dereń

Kierownik Zakładu Zarządzania i Rachunkowości

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie zarządzania i jakości. Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego kierunku matematyka o specjalności „Zastosowanie matematyki w finansach i w bankowości”. Ukończyła szereg kursów, szkoleń oraz studia podyplomowe: Rachunkowość Zarządcza i Controlling, Zarządzanie i Kontrola Wewnętrzna oraz Audyt, Międzynarodowy System Zarządzania Jakością wg. norm ISO 9000.

Jest praktykiem, który posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania w tym zarządzania obszarami księgowo-kadrowymi i płacowymi. Zasiadała również jako członek rady nadzorczej w przedsiębiorstwach. Zainteresowania naukowe i zawodowe skupione są wokół rachunkowości zarządczej zorientowanej na dostarczanie informacji na potrzeby wewnętrzne przedsiębiorstwa.

Koordynator projektu

Karolina Worytkiewicz-Raś

Karolina Worytkiewicz-Raś

kworytkiewicz@wsei.edu.pl

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na wydziale Ekonomii o specjalizacji Strategie rozwoju biznesu. W swojej pracy badawczej skupia się na analizie strategicznej przedsiębiorstw, sukcesji firm rodzinnych. Na WSEI prowadzi zajęcia z zakresu Podstaw zarządzania czy Przedsiębiorczości oraz pełni funkcję Dyrektora Centrum Rozwoju Kompetencji WSEI. Posiada doświadczenie w koordynacji projektów edukacyjnych, organizacji konferencji naukowych.

Odpowiedzialna za prawidłową realizację projektu zgodnie z harmonogramem i preliminarzem, kierowanie pracami zespołu projektowego oraz za raportowanie i rozliczenie końcowe projektu.

Skip to content