Biblioteka

Biblioteka Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki

W dniu 9.11.2024 (sobota) biblioteka jest nieczynna.

W sytuacji kiedy biblioteka jest nieczynna książki można zwracać na portiernię.

Aby przedłużyć termin zwrotu książki należy napisać emaila: biblioteka@wsei.edu.pl.

Godziny otwarcia biblioteki WSEI:

od 3.09.2024
wtorek – czwartek:  8.00 – 16.00
piątek: 10:00 – 18:00, sobota: 8:00 – 14:00

 

Ponadto informujemy, że Pani bibliotekarka jest do Waszej dyspozycji online i chętnie pomoże w zamówieniach książek (zapraszamy do kontaktu przez MS Teams: mzmudzka-kosala@wsei.edu.pl).

 

Udogodnienia

– wypożyczysz czytnik książek elektronicznych do domu

– potrzebujesz konkretną książkę z katalogu? – napisz email: biblioteka@wsei.edu.pl; odbierzesz książkę z biblioteki w ustalonym terminie

– potrzebujesz opracować konkretny temat? – napisz email: biblioteka@wsei.edu.pl; odbierzesz książki na konkretny temat w ustalonym terminie

– brakuje w naszych zbiorach książki potrzebnej do nauki na WSEI? – napisz email: biblioteka@wsei.edu.pl; kupimy ją pod Twoje potrzeby – Ty będziesz jej pierwszym czytelnikiem

– wypożyczysz słuchawki na czas pobytu w czytelni

– potrzebujesz wyciszenia między zajęciami? – w czytelni znajdziesz miejsce do relaksacji.

REGULAMIN BIBLIOTEKI WSEI

 Katalog książek drukowanych dostępnych w bibliotece WSEI

Jeśli nie ma książki, której potrzebujesz do nauki, napisz do: biblioteka@wsei.edu.pl.

Tytuły czasopism, które znajdują się w bibliotece WSEI

Biblioteka powstała w 2000 r. wraz z rozpoczęciem działalności dydaktycznej Uczelni. Księgozbiór biblioteki stale się powiększa. Dziś posiadamy około 8000 woluminów książek, liczne tytuły czasopism w ciągłej prenumeracie (w tym m.in.: Programista, Forbes, HR Personel i Zarządzanie, Controlling i zarządzanie, ICAN Management Review, English Matters, Logistyka, Mit Sloan, Przegląd organizacji).

Mamy też dostęp do elektronicznych tytułów w wirtualnej czytelni IBUK Libra oraz ebookpoint BIBLIO, obecnie do ponad 1000 tytułów, do korzystania poza biblioteką, na dowolnym urządzeniu (laptop, smartfon).

UWAGA! Istnieje także możliwość wypożyczenia z biblioteki (na okres 1 miesiąca) tabletu oraz czytnika e-booków. Oferta skierowana jest głównie do osób z dysfunkcją wzroku.

Biblioteka posiada książki zarówno z podstaw ekonomii, jak i z zakresu informatyki, zarządzania, marketingu, finansów i giełdy.

Od 2020 roku biblioteka korzysta z katalogu elektronicznego Libra Net. Dostęp do Katalogu możliwy jest zarówno na komputerach w czytelni biblioteki jak i w wersji on-line przez domową stronę uczelni https://biblioteka.wsei.edu.pl/.

W bibliotece znajduje się czytelnia z księgozbiorem podręcznym, wszystkimi czasopismami bieżącymi i archiwalnymi oraz czasopismami naukowymi innych uczelni, z którymi prowadzona jest wymiana międzybiblioteczna, wypożyczalnia oraz czytelnia multimedialna ze stałym dostępem do Internetu. Na czas korzystania z czytelni można wypożyczyć słuchawki u dyżurującego bibliotekarza.

Biblioteka oprócz podstawowego zakresu działań prowadzi również działalność wydawniczą, co odzwierciedla się w takich publikacjach jak Zeszyty Naukowe (19 numerów), zeszyty dydaktyczne oraz materiały pokonferencyjne.

ebookpoint BIBLIO

Jak korzystać z  e-booków w formie pdf poza uczelnią?

  1. Zapisać się do biblioteki w godzinach jej otwarcia dla czytelnika.
  2. Zwrócić się do bibliotekarza o kody do baz danych, podając imię, nazwisko i numer albumu – mzmudzka-kosala@wsei.edu.pl lub biblioteka@wsei.edu.pl.
  3. Zalogować się do baz danych : Multimedialna biblioteka cyfrowa – ebookpoint BIBLIO – Panel klienta  (NASBI) – głównie wydawnictwa Helion oraz Książki w moich bibliotekach – IBUK Libra – głównie wydawnictwa PWN.
  4. Utworzyć w wymienionych bazach danych konto – login, hasło, potwierdzić link aktywacyjny na swoim koncie, na końcu system poprosi o kod dostępu (PIN) – jest to indywidualny kod otrzymany z biblioteki Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Czym jest Multimedialna biblioteka cyfrowa – ebookpoint BIBLIO (Helion)?

BIBLIO to zbiór literatury zarówno specjalistycznej, edukacyjnej, jak i beletrystycznej, popularnej, poradników, przewodników i wielu więcej – na bieżąco uzupełniany o nowości w dniu ich wydania. BIBLIO służy poszerzaniu kompetencji zawodowych i zdolności technicznych, ponadto skierowane jest do czytelników chcących zgłębiać swoje prywatne pasje i zainteresowania poprzez dostęp do literatury.

Zobacz instruktaż dot. rejestracji i logowania do ebookpoint BIBLIO

Jak wypożyczać w ebookpoint Biblio (HELION)

Ebooki aktualne na dzień 15.10.2024

Jeśli nie ma książki, której potrzebujesz do nauki, napisz do: biblioteka@wsei.edu.pl.

Kursy specjalistyczne aktualne na dzień 15.10.2024

Audiobooki aktualne na dzień 15.10.2024

IBUK LIBRA

Czym jest IBUK Libra?

IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Znajdziesz tutaj elektroniczne wersje kilkuset książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

Stan zbiorów IBUK LIBRA dostępnych dla WSEI aktualny na 15.10.2024

Jeśli nie ma książki, której potrzebujesz do nauki, napisz do: biblioteka@wsei.edu.pl.

CZASOPISMA ELEKTRONICZNE Z ZAKRESU
RACHUNKOWOŚCI

 

Został zakupiony dostęp do baz danych z Wydawnictwa Gofin.

 „Serwis Głównego Księgowego on line” – kod dostępu u bibliotekarza

Jest on zbudowany z ponad 96 000 artykułów w formie aktualności, informacji z Ministerstwa Finansów, szerokich opracowań i analiz. Baza artykułów Serwisu jest wzbogacona o codziennie aktualizowane działy Aktualności i Wyjaśnienia Resortowe.

 „Gazeta Podatkowa on line” – kod dostępu u bibliotekarza

Zawiera on ponad 208 600 artykułów , Forum Dyskusyjne (opinie szerokiej grupy praktyków), wyposażony w szybką i precyzyjną wyszukiwarkę, która ułatwia dostęp do informacji.

 

 Aby skorzystać z baz danych Wydawnictwa Gofin należy zalogować się na stronę www.logowanie.gofin.pl – Wydawnictwo Podatkowe Gofin i wpisać login oraz hasło otrzymane od bibliotekarza.

EBSCO

Materiały poszkoleniowe – Bazy EBSCO

 Webinarium: Bazy EBSCO dostępne w licencji krajowej

 Webinarium: Osobiste konto na platformie EBSCOhost

 Krótki przewodnik: Aplikacja mobilna EBSCO Mobile

 Webinarium: Aplikacja mobilna EBSCO Mobile

 Webinarium: Wykorzystanie tezaurusa podczas wyszukiwania na platformie EBSCOhost

business-source-ultimate-poster

Książki elektroniczne EBSCO w 3 prostych krokach:

  https://www.youtube.com/watch?v=r4v7mrDbuN8
  https://www.youtube.com/watch?v=kIXN0lIVAtE

Dla osób szczególnie zainteresowanych zagadnieniem aplikacji polecam nagranie ze szkolenia dotyczącego aplikacji mobilnej:

  https://www.youtube.com/watch?v=qMBk3DJE4ZM&t=8s

Aplikacja mobilna EBSCO

Użytkownicy mogą z niej korzystać poprzez EBSCOHost oczywiście po zalogowaniu. Aplikację mobilną EBSCO można pobrać  i zalogować się do dostępu za pośrednictwem swojej instytucji.

Po znalezieniu właściwej instytucji system poprosi o standardowe logowanie za pomocą
login  i hasło. Dostępne dla czytelników WSEI pod emailem: biblioteka@wsei.edu.pl

Potem użytkownik powinien założyć u siebie indywidualne konto MY EBSCO  i może w pełni korzystać z zasobów przez telefon, zachowując historię swoich wyszukiwań indywidualnych.

Masz dostęp do czasopism indeksowanych w Web of Science i Scopus!

Aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus są dostępne w Twojej bibliotece w ramach pakietu podstawowego EBSCO, który obejmuje bazy Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Oznacza to, że Twoja instytucja ma bezpłatny dostęp do ponad 6 tysięcy pełnotekstowych czasopism indeksowanych w Web of Science lub Scopus.

WIRTUALNA BIBLIOTEKA NAUKI

W ramach krajowej licencji Wirtualna Biblioteka Nauki oferuje dostęp do pełnotekstowych baz danych Springer, Elsevier, Ebsco, indeksu cytowań Web of Knowledge.

 

Web-of-Science_User-guide-for-researching-a-field-Nov-2021Na stronie wbn.icm.edu.pl  znajduje się informacja o dostępnych bazach w sekcji Bazy bibliograficzne w licencjach krajowych i narzędzia bibliometryczne.

CZYTELNIA

W czytelni WSEI:

  • znajdziesz warunki, by napisać zadane  prace (czekają na Ciebie komputery z oprogramowaniem Excel, Word),
  • możesz czytać książki i czasopisma drukowane oraz elektroniczne,
  • masz szansę zgłębiać osiągnięcia nauki  z zagranicznej prasy w języku angielskim (bazy Elsevier, Springer)- kilka milionów artykułów z różnych dziedzin wiedzy,
  • możesz obserwować krajowych i zagranicznych mistrzów zarządzania i marketingu w case studies umieszczonych na ICAN Business Insight

  • masz możliwość korzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej (Academica)- ponad 2,5 mln publikacji

Dodatkowo:

  • możesz wypożyczyć słuchawki u dyżurującego bibliotekarza (na czas korzystania z czytelni),
  • znajdziesz w czytelni miejsce do relaksacji w wolnym czasie między zajęciami.

Kontakt:

mgr Małgorzata Żmudzka-Kosała
Kierownik biblioteki

@: mzmudzka-kosala@wsei.edu.pl

@: biblioteka@wsei.edu.pl

tel: 12 431 18 90

Rada Biblioteczna:  

mgr Małgorzata Żmudzka-Kosała

dr Tomasz Piwowarski 

dr hab. inż. Tomasz Czapran, prof. WSEI

mgr Marcin Szydłowski

Skip to content