6. edycja konferencji Young Tech Festival na WSEI - WSEI Kraków
wsei_ytf_main_cover_20210513

6. edycja konferencji Young Tech Festival na WSEI

Już 19 maja 2021 odbędzie się 6. edycja konferencji Young Tech Festival, zainicjowanej we współpracy z firmą Microsoft, a prowadzonej przez młodych ludzi sukcesu dla młodszych entuzjastów nowych technologii i samorozwoju.

Główną ideą tego wydarzenia jest rozwój postawy biznesowej wśród studentów i młodzieży ze szkół średnich. Motywujemy się do nabywania wiedzy, ale także do tworzenia własnych aplikacji, rozwijania technologii lub tworzenia rozwiązań, które rozwiążą problemy dotąd nierozwiązane. Do udziału w konferencji zapraszamy prelegentów, którzy mają doświadczenie w skali międzynarodowej, często dzielą się swoją wiedzą w Internecie lub we współpracy z branżowymi liderami na rynku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale na warsztatach obowiązują limity miejsc.

Uczestnicy mogą wybierać zajęcia spośród dwóch przygotowanych ścieżek: biznesowej i technologicznej.

 

Spotykamy się na platformie MS Teams: https://teams.microsoft.com/l/team/19%3aLh9T_FHWhohm76qMzsAcY1053MWoNnXkrOEAB5uivPA1%40thread.tacv2/conversations?groupId=4aed8be2-bdf9-4062-a184-2f91e1cef512&tenantId=b7ed644a-d1b3-4946-85f9-30a3380c2618

Startujemy za

2021/05/19 13:45:00

Szczegóły warsztatów oraz sylwetki prelegentów

Czym jest marka osobista (personal branding) i dlaczego warto ją budować oraz rozwijać?

Jak zadbać o swoją markę i kto za to odpowiada?

Jak się komunikować, aby nasza marka „żyła” i docierała tam, gdzie chcemy, aby dotarła?

Jakich narzędzi używać, aby być widocznym?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź podczas warsztatów.

Prowadząca:

Anna Toporkiewicz

Program Manager, Lider zespołu, „data freak”, trener, pasjonat tematów związanych z różnorodnością i wielokulturowością. Pracownik Cisco Kraków od 2013 r., gdzie poza praca kontraktową zajmuje się zarzadzaniem oddolną inicjatywą pracowniczą Connected Poland oraz dostarczaniem treningów nowo przyjętym osobom (onboarding pracowniczy).

Współczesny świat krzyczy: badaj! wprowadzaj innowacje! odkrywaj!

W dobie globalizacji, start-up'ów i internetu każdego z nas od zostania pełnoprawnym przedsiębiorcą - producentem dzielą jedynie pomysł, akt woli i kilka kliknięć.

Coraz słabiej jednak rozumiemy fundamenty i źródła obecnego rozwoju gospodarczego.

Dlatego myśląc o swojej karierze, firmie czy produkcie, warto czasem zwrócić oczy w przeszłość. To właśnie tam możemy znaleźć genialne i często nieoczywiste lub nieoczekiwane pomysły, wynalazki i idee, na których zbudowany jest współczesny świat.

Historia ich wynalezienia, upowszechnienia i implementacji pozwala lepiej zrozumieć dzisiejszą gospodarkę i rolę, jaką każdy z nas ma w niej do odegrania.

Prowadzący:

Mikołaj Pisarski

Wiceprezes i CMO spółki Clinical Trials Solutions dostarczającej kompleksowe rozwiązania zarządcze i informatyczne dla branży badań klinicznych. Od 2018 r. prezes Fundacji Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Mises. Jako koordynator i wykładowca zaangażowany w szereg jego projektów edukacyjnych m.in. Lekcje Ekonomii dla Młodzieży które docierały do ponad 10,000 uczniów rocznie. Wcześniej przez 6 lat związany ze Stowarzyszeniem KoLiber, gdzie w kadencji 2016/17 sprawował stanowisko prezesa Zarządu Głównego.

Jest absolwentem międzynarodowego programu Atlas Leadership Academy (Miami, FL 2016) kierownego do osób zarządzających wonorynkowymi think-tankami. Swoje zainteresowania koncentruje wokół ludlogii oraz szeroki rozumianej myśli libertariańskiej. Zdeklarowany entuzjasta sportów deskowych i gier wideo.

"Od zera do entrepreneura", czyli (nie-taka-)smutna opowieść o klasycznym podejściu do tworzenia biznesu w zestawieniu z nieco bardziej współczesną historią.

Czyli kilka słów o budowaniu biznesu kiedyś i dziś, trochę o zwinnym podejściu Lean Startup i pracy nad swoim własnym projektem, okraszone historiami i przykładami z życia.

Prowadząca:

Joanna Ostafin

Większość jej rozmów rozpoczyna się od “mam pomysł”. Joanna jest seryjną inicjatorką i współzałożycielką wielu organizacji, marek i społeczności. Na co dzień pełni rolę CEO w Project: People oraz rozwija markę DesignWays.

Współzałożycielka Project: People i Project: Values. Współtwórczyni DesignWays Conf i DesignWays Hub. Powołała do życia kilka społeczności, w tym m.in. Krakowską Inicjatywę Designerską oraz Product Culture Community.

Bardzo chętnie dzieli się wiedzą podczas warsztatów czy konferencji – występowała m.in. na Grafconf, Konferencja UX w biznesie, Mobile Trends Conference, ProductCamp, Bitspiration i wielu innych.

Uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć aplikację, która wyświetla treści w różnych językach.

Opracujemy przykład używający statycznych plików .resx oraz dodamy możliwość korzystania z własnej implementacji. Tak, aby treści były dostępne w bazie danych. Aplikację utworzymy w .NET 5, czyli aktualnej wersji środowiska Microsoft.

Prowadzący:

Krzysztof Sauermann

Specjalizacja:

Programowanie w C# / tworzenie aplikacji webowych w ASP.NET MVC / budowanie i optymalizacja baz danych MS SQL / optymalizacja i refaktoryzacja kodu z wykorzystaniem najlepszych praktyk programowania obiektowego.

Kwalifikacje potwierdzone certyfikatami Microsoft:

MCSA Web Applications ( 70-483 Programming in C#, 70-486 Developing ASP.NET MVC Web Applications)

MCSD App Builder (70-487 Developing Microsoft Azure and Web Services)

MCSA SQL 2016 Database Development (70-761 Quering Data with Transact-SQL, 70-762 Developing SQL Databases)

Egzamin MCP 70-480 Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3.

Doświadczenie:

.NET Developer w Walstead Central Europe

Rozwój dużych komercyjnych aplikacji w zespole programistów zgodnie z obowiązującymi zasadami pisania „czystego kodu”

Optymalizacja zapytań w bazach danych

Budowanie aplikacji w ASP.NET MVC oraz rozwijanie istniejących aplikacji desktopowych w technologiach Microsoft

Kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu mniejszych aplikacji w technologiach Microsoft od A do Z (od zaprojektowania bazy danych do wdrożenia całej aplikacji).

Naturalny talent i predyspozycje mają ogromny wpływ na wybór kierunku edukacji i ścieżki kariery.

Czy wiesz, co wpływa na Twoje wybory?

Dlaczego jedne osoby mają łatwość decydowania szybko, a inne potrzebują przemyśleć, zanim zaczną działać?

Wpływa na to wiele czynników, a jednym z nich są nasze talenty. Warto poznać siebie, żeby wybory, które podejmujemy były zgodne z nami, ale też, żeby ściągnąć z nich presję.

Pokażemy, jak pracujemy z talentami, ale też jak to wyglądało u nas, kiedy byliśmy młodsi i już w trakcie karier zawodowych.

Prowadzący:

Dominik Juszczyk

Pasjonat i specjalista od produktywności z wykorzystaniem talentów oraz sprawdzonych przeze siebie technik i narzędzi do efektywnego działania. Od 2015 roku jest certyfikowanym trenerem Instytutu Gallupa, a od 2018 roku certyfikowanym facylitatorem.

Karolina Latos

HR Manager i członek Zarządu FreshMaila, oprócz tego współtwórca projektu Agile Nuts. Posiada certyfikat Facylitatora oraz Scrum Mastera. Praca z ludźmi to dla niej przede wszystkim rozmowa i działanie. Bliskie są jej Agile i Scrum, jest fanką talentów Gallupa i z chęcią dba o ich rozwój zarówno u siebie, jak i u innych.

Podczas spotkania poruszona zostanie tematyka:

Ogólna idea BO, podstawy prawne (ustawa) oraz implementacja na poziomie samorządowym (wojewódzkim i gminnym)

BO w Krakowie (krótkie wprowadzenie, historia, ile lat BO jest realizowane, na jakim poziomie – ogólnomiejskim i dzielnicowym, zasady odnoszące się do własności terenu – MSIP, czy kryterium ogólnodostępności)

Strony procedury:

a) społeczna (zgłaszający)

b) kontrolna (Rada BO, radni, urzędnicy)

c) instytucjonalna (jednostki weryfikujące i realizujące)

Kto może zgłaszać i głosować?

Różnica pomiędzy projektami ogólnomiejskimi, a dzielnicowymi.

Kwestia poziomu finansowania pojedynczego projektu (min. oraz max.).

Procedura / etapy: zgłoszenie projektu – weryfikacja – ewentualne odwołania – promocja i głosowanie – wyniki – realizacja projektu

Przygotowanie i zgłoszenie projektu (krótkie intro co jest potrzebne do wypełnienia projektu, co należy przygotować, np. zdjęcia, mapka)

Kwestia wyceny zadania

Prowadzący:

Dominik Franczak

Przewodniczący Rady Dzielnicy, Odpowiada za Komisje: Informacji i Konsultacji Społecznych - Redaktor Naczelny pisma "Gazeta Lokalna", Praworządność i Bezpieczeństwo.

To właśnie blockchain, oprócz sztucznej inteligencji, najbardziej zmieni nasze życie w niedalekiej przyszłości. Porozmawiamy o tym, czy technologia może zastąpić zaufanie i o filozofii, która kryje się za kryptowalutami. Dowiecie się także, jak stworzyć uczciwszą propozycję dla inwestora dzięki tokenizacji.

Prowadzący:

Radek Ordyniec

Dyrektor sprzedaży w projektach Mosaico i Copernic. Na co dzień pomaga emitentom weryfikować swoje pomysły biznesowe i pozyskiwać inwestorów za pośrednictwem platformy Mosaico. Od początku swojej kariery sprawdził się w wielu różnych branżach, żeby zdobyte doświadczenie wykorzystywać w świecie tokenizacji. Na styku życia prywatnego i zawodowego interesuje się marketingiem i nowymi technologiami.

Skip to content