Finanse i Rachunkowość
Partnerzy strategiczni kierunku
Finanse i rachunkowość – studia na WSEI
Wybierz studia Finanse i Rachunkowość i naucz się skutecznego zarządzania finansami w firmach i przedsiębiorstwach oraz podejmowania strategicznych decyzji biznesowych. Jako student tego kierunku zdobędziesz kompetencje, które umożliwiają Ci skuteczne działanie w obszarze finansów, rachunkowości i zarządzania finansowego. Absolwent studiów z zakresu finansów i rachunkowości jest gotowy do pracy w różnych sektorach gospodarki począwszy od prowadzenia własnej działalności do pracy w firmach korporacyjnych, firmach audytorskich czy instytucjach finansowych. Praca po Finansach i Rachunkowości to atrakcyjne perspektywy zawodowe w zakresie księgowości, analityki, kontroli finansowej czy doradztwa inwestycyjnego.
W ramach wybranych modułów (dawnych specjalności) pogłębisz swoją wiedzę z przekroju prawa pracy, prawa podatkowego i ubezpieczeń, finansów międzynarodowych, poznasz nowoczesne techniki pracy na danych księgowych i finansowych wraz z elementami controllingu pod okiem praktyków i cenionych specjalistów. Kierunek Finanse i Rachunkowość umożliwia rozpoczęcie kariery międzynarodowej w sektorze bankowym, finansowym, a także w globalnie działających przedsiębiorstwach.
Studia Finanse i rachunkowość – dla kogo?
Studia Finanse i Rachunkowość są szczególnie atrakcyjne dla osób dążących do kariery zawodowej w dziedzinie finansów, księgowości, audytu lub doradztwa finansowego, ponieważ zapewniają solidne przygotowanie teoretyczne i praktyczne w tych obszarach.
Opinie naszych studentów
Program studiów jest bardzo dobrze zbalansowany między teorią a praktyką. Widać, że wykładowcy są ekspertami w swojej dziedzinie, ale też potrafią tłumaczyć trudne tematy w sposób zrozumiały.
Podoba mi się różnorodność przedmiotów oraz praktyczne podejście wykładowców. To czego się uczymy, ma realne zastosowanie.
Na Finansach podoba mi się praktyczne podejście do nauki. Projekty grupowe i case studies pozwalają na zastosowanie teorii w realnych sytuacjach biznesowych.
Wykładowcy często dają nam zadania, które musimy rozwiązać jak w prawdziwej firmie. Niektórzy są trochę wymagający. Kontakt z przedsiębiorcami z branży finansowej to też spory plus.
Jedną z rzeczy, które doceniam na finansach na WSEI jest atmosfera współpracy. Zarówno między studentami, jak i między wykładowcami a studentami. Możemy liczyć na pomoc, to naprawdę ułatwia naukę.
Najlepsze na kierunku jest to, że tutaj mamy zadania praktyczne, symulacje biznesowe, a nawet konferencje z gośćmi z branży. Dzięki nim znalazłem pracę w międzynarodowej firmie już w trakcie studiów.
Wykładowcy zawsze są chętni pomóc, są otwarci na dyskusje i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym. Program studiów jest różnorodny i można znaleźć coś dla siebie.
Na finansach i rachunkowości na WSEI dbają o rozwój miękkich umiejętności. Musimy umieć pracować w zespole, prezentować swoje pomysły czy rozwiązywać problemy.
Od czwartego semestru realizujesz jeden z pięciu modułów – ten który Cię najbardziej interesuje.
Masz do wyboru:
W niezwykle konkurencyjnym otoczeniu gospodarczym wzrasta rola controllingu finansowego. Jeśli chcesz pracować na stanowiskach wspierających szczebel menadżerski w przygotowaniu opracowań potrzebnych do podjęcia właściwych decyzji zarządczych, ten moduł z pewnością Cię zainteresuje. Controlling finansowy umożliwia monitorowanie i ocenę efektywności operacyjnej przedsiębiorstwa poprzez analizę kluczowych wskaźników finansowych.
Jeśli chcesz nabyć kompetencje w zakresie kompleksowego prowadzenia rachunkowości w firmie, ten moduł jest dla Ciebie. Specjalizacja ta przygotowuje profesjonalistów do efektywnego i kompleksowego zarządzania finansami w firmie. Zapoznasz się z zagadnieniami dotyczącymi Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. Zdobędziesz również wiedzę i umiejętności przydatne do samodzielnego prowadzenia zagadnień kadrowo – płacowych.
Jeśli chcesz zdobyć kompleksową wiedzę oraz umiejętności do pracy związanej z procesami naliczaniem wynagrodzeń, prowadzeniem dokumentacji kadrowej, ubezpieczeniowej i podatkowej pracowników, ten moduł jest właśnie dla Ciebie. Zdobędziesz wiedzę z zakresu, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Nauczysz się rozliczać wynagrodzenia oraz świadczenia pracownicze. Poznasz różne formy zatrudnienia, a wykładowcy – praktycy wskażą Ci umiejętności przydatne w codziennej pracy w działach kadrowo – płacowych.
Jeśli chcesz w przyszłości otworzyć własną firmę lub zajmować się prowadzeniem księgowości dla takich firm, ten moduł jest dla Ciebie. Program koncentruje się na dostarczeniu specjalistycznych umiejętności związanych z prowadzeniem rachunkowości w małych przedsiębiorstwach. Program tego modułu uwzględnia specyficzne potrzeby małych firm, często związane z uproszczonymi procedurami rachunkowymi. Nie zabraknie tu też omówienia problematyki prawa pracy, płac i rozliczeń pracowników z US i z ZUS.
Wybierz ten moduł jeśli interesuje Cię problematyka związana z zagadnieniami finansów międzynarodowych i sprawozdawczości zgodnej ze standardami międzynarodowymi.
W warunkach globalizacji przedsiębiorstwa, instytucje finansowe i rządy coraz częściej działają na arenie międzynarodowej, co wymaga specjalistycznej wiedzy dotyczącej finansów międzynarodowych. Ten moduł skoncentrowany jest właśnie na zagadnieniach związanych z zarządzaniem finansami w kontekście międzynarodowym.
Goście na zajęciach
Spotkaj liderów z branży! Studenci WSEI prócz zajęć z praktykami, biorą udział w gościnnych spotkaniach z ekspertami z rynku. Na zajęciach mają możliwość czerpania wiedzy i doświadczenia, inspirowania się i poznawania case study z pierwszej ręki! Sprawdź, kto gościł na WSEI:
Erin Nickerson
Konsul Generalnej USA w Krakowie
Jacek Drabik
Country Manager, Chairman of The Board Motorola Solutions Poland
Ania Ledwoń – Blacha
Co-founder & Creative Director w agencji More Bananas oraz co-founder i główna organizatorka krakowskiego CRASH Mondays. Product marketing manager w startupie alloweat. Ewangelizatorka strategii marketingowych i komunikacyjnych. Zafascynowana człowiekiem i jego emocjami oraz psychologicznym podejściem do marketingu.
Michał Kościuszko
Sportowiec, dwukrotny rajdowy Wicemistrz Świata 2009 i 2011 w klasyfikacji JWRC i PWRC, najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy na arenie Mistrzostw Świata.
Paweł Tkaczyk
Jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest.
Szymon Waloszek
Creative Director at MC² USA.
Kasia Gryzło
CEO HearMe& Emplomind (UK).W firmie odpowiada za strategię, finansowanie i przede wszystkim ludzi.
Edyta Janik
Manager Akademii PRO w agencji digital marketingowej PromoTraffic #GrowWithUs. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w obszarze sprzedaży, jak i w prowadzeniu wielousługowych projektów dla Klientów Agencji.
Agnieszka Bender
Ekspertka HR/HR Business Partner związana z obszarem HR od prawie 20 lat, pracując w międzynarodowych organizacjach. Swoje doświadczenie zawodowe budowała od stanowisk specjalistycznych po managerskie w wielu obszarach HR (Administracja HR, Rekrutacja, HR Business Partnering).
Lidia Lesiecka
Konsultantka oraz trenerka projektów rozwojowych i szkoleniowych z 16 letnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych firmach z branży BPO na stanowiskach managerskich. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu strategii rozwojowej oraz budowaniu ścieżek kompetencji.
Julia J. Kondratyuk
Na co dzień mieszka w Szwajcarii. Współzałożycielka parku trampolin GoJump. Marketing manager z ponad 15 letnim doświadczeniem zawodowym jako brand manager. Zarządzała takimi brandami jak: Danio, FAIRY, Bonux (region Eastern Europe, Caucasus & Central Asia (FAIRY, MYTH, GALA)).
Natalia Wiśniowska
Z wykształcenia specjalista ds. PR, z doświadczenia social media manager, copywriter z zamiłowania do słowa pisanego. Swobodnie porusza się w tematyce designu i nowych technologii. Gdy nie pracuje, prawdopodobnie jest na festiwalu muzycznym lub przejażdżce rowerem. Aktywistka, organizatorka akcji „Maseczki dla krakowskich medyków”.
Barbara Madej
Z wykształcenia socjolog. Jest doświadczonym project managerem i sprawnie porusza się w mediach społecznościowych. Najchętniej realizuje kampanie związane z kulturą. Właścicielka pieska, foodieska, wielka miłośniczka podróży i ceramiczka-amatorka.
mgr Paweł Szczyrek
Creative and content manager oraz kierownik projektów marketingowych z zakresu e-marketingu w agencji Ideo Force. Projektant chatbotów oraz strategii marketingowych.
Sylwia Czubkowska
Współautorka podcastu Techstorie w radiu TOK FM, dziennikarka technologiczna, twórczyni magazynu SpidersWeb+ i jego szefowa przez pierwsze trzy lata. Wcześniej w Gazecie Wyborczej, DGP, Dzienniku, Polsce The Times i tygodniku „Przekrój”. Publikowała także w „Newsweeku”, „Wproście”, magazynach „Press” i „Sukces”.
Marcin Szlachcic
10+ years of experience in PM and team leadership. Specialized in no-code and low-code solutions, workflow engines, and empowering citizen developers at Archman company. Proven track record of delivering successful projects and driving innovation.
dr Bianka Siwińska
Prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Jest też twórczynią Pespektywy Women in Tech Summit – najważniejszego wydarzenia dla kobiet w technologiach w Europie i Azji. Naukowiec, aktywistka, menadżerka, ekspertka Banku Światowego w Tadżykistanie.
Agnieszka Pałka
CEO i współzałożycielka startupu getdressed, opartego o technologię sztucznej inteligencji dla branży fashion e-commerce. Autorka dziennika Bucket List Journal oraz kampanii Kickstarterowej. Współtwórczyni podcastu Generacja Z Podcast oraz video podcastu The Dreamers.
Karol Kłaczyński
Od 10 lat związany z branżą IT w różnych rolach - od analityka, przez testera, Scrum Mastera, aż po Head of Product. Pracował zarówno w polskich, jak i międzynarodowych firmach, współtworzył także start-up inteliLex po zwycięstwie w Global Legal Hackathonie w 2019 roku.
Patrycja Rodzińska-Szary
Jest współzałożycielką Polish Gamers Observatory. Pełni również funkcję Head of Product w KCDO, firmie z branży technologii klimatycznych.
Kasia Gola
Założycielka GeekGoesChic, Industry Advisor w WEARFITS) - researcherka, analityczka oraz strateżka użycia nowych technologii w biznesie i marketingu w branży modowej. Założycielka i twórczyni nominowanego do WGSN Global Fashion Awards - GeekGoesChic, w ramach którego łączy świat technologiczny z modowym.
Michał Bobrowski
Pasjonat rynku gier wideo. Od roku 2001 zamiłowanie do wirtualnej rozrywki łączy z pracą w GRY-OnLine SA (częścią Grupy Webedia), spółce będącej niekwestionowanym liderem polskich mediów poświęconych tematyce gier.
Kontakt
Oferta edukacyjna |
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:
tel. 12 431 18 90 (wew. 3,4)
e-mail: dziekanat@wsei.edu.pl
Освітня пропозиція |
У вас є питання?
Зв’яжіться з нами:
tел.: 12 431 18 90 (вн. 3,4)
е-пошта: dziekanat@wsei.edu.pl
Educational offer |
Do you have any questions?
Contact us:
phone: 12 431 18 90 (ext. 3,4)
e-mail: dziekanat@wsei.edu.pl