Informatyka Stosowana
Partnerzy
Informatyka stosowana – o kierunku
Postawiliśmy sobie cel: być liderem w nauczaniu technologii Microsoft w Małopolsce. Bazujemy wyłącznie na środowiskach deweloperskich, bazodanowych, serwerowych Microsoft i jesteśmy w tym naprawdę dobrzy! Oparliśmy nauczanie w 100% o kursy komercyjne Microsoft (Imagine Academy), które są rozpoznawalne i cenione na całym świecie.
Informatyka stosowana – dla kogo?
Dla każdego, kto pasjonuje się programowaniem aplikacji, analizą danych czy sieciami komputerowymi. Nasi partnerzy, firmy z branży IT, z którymi opracowaliśmy program studiów na kierunku Informatyka stosowana, podkreślają, że to doskonała ścieżka dla osób, które chcą w pełni przygotować się do pracy w zawodzie, zarówno pod kątem teoretycznym, jak i praktycznym.
Informatyka stosowana – wykładowcy praktycy
Nasi wykładowcy to praktycy, posiadający wieloletnie doświadczenie w branży IT. Dzięki nim będziesz mieć możliwość uczenia się i rozwijania swoich umiejętności pod okiem profesjonalistów. Będziesz również na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi.
Zdobywaj wiedzę od ekspertów, na co dzień pracujących w takich firmach jak: COMARCH, CISCO, MOTOROLA, BNP Paribas, Frozen District czy SCHIBSTEAD TECH POLSKA.
Opinie naszych studentów
Program studiów jest bardzo dobrze zbalansowany między teorią a praktyką. Widać, że wykładowcy są ekspertami w swojej dziedzinie, ale też potrafią tłumaczyć trudne tematy w sposób zrozumiały.
Podoba mi się różnorodność przedmiotów oraz praktyczne podejście wykładowców. To czego się uczymy, ma realne zastosowanie.
Na Finansach podoba mi się praktyczne podejście do nauki. Projekty grupowe i case studies pozwalają na zastosowanie teorii w realnych sytuacjach biznesowych.
Wykładowcy często dają nam zadania, które musimy rozwiązać jak w prawdziwej firmie. Niektórzy są trochę wymagający. Kontakt z przedsiębiorcami z branży finansowej to też spory plus.
Jedną z rzeczy, które doceniam na finansach na WSEI jest atmosfera współpracy. Zarówno między studentami, jak i między wykładowcami a studentami. Możemy liczyć na pomoc, to naprawdę ułatwia naukę.
Najlepsze na kierunku jest to, że tutaj mamy zadania praktyczne, symulacje biznesowe, a nawet konferencje z gośćmi z branży. Dzięki nim znalazłem pracę w międzynarodowej firmie już w trakcie studiów.
Wykładowcy zawsze są chętni pomóc, są otwarci na dyskusje i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym. Program studiów jest różnorodny i można znaleźć coś dla siebie.
Na finansach i rachunkowości na WSEI dbają o rozwój miękkich umiejętności. Musimy umieć pracować w zespole, prezentować swoje pomysły czy rozwiązywać problemy.
Od 2. roku studiów realizujesz jedną z czterech ścieżek kształcenia.
Masz do wyboru:
1.
Moduł kształcenia:
Programowanie aplikacji
Jeśli chcesz być programistą, to ścieżka Programowanie aplikacji będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Opanowanie zarówno front-endu, jak i back-endu da Ci przewagę i umożliwi rozwijanie się jako tzw. full-stack developer. Wybierz ścieżkę Programowanie aplikacji i zgłębiaj wiedzę związaną z programowaniem, bazami danych, architekturą oprogramowania i wieloma innymi obszarami.
2.
Moduł kształcenia:
Programowanie i analiza danych
Big Data Scientist, czyli „mistrz danych” – zdaniem Hala Variana, ekonomisty Google, będzie jednym z najbardziej pożądanych zawodów tej dekady. Decydując się na ścieżkę Programowanie i analiza danych, możesz liczyć na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do analizy, interpretacji oraz prezentacji danych w sposób zrozumiały i użyteczny dla przedsiębiorstw. Wraz z rozwojem technologicznym i dalszym wzrostem ilości danych w sieci, Twoje umiejętności staną się jeszcze bardziej pożądane na rynku pracy.
3.
Moduł kształcenia:
Sieci komputerowe
Jeśli marzysz o pracy jako projektant infrastruktury IT, wybierz ścieżkę Sieci komputerowe. Zdobędziesz umiejętności związane z projektowaniem zaawansowanych sieci, poznasz najnowsze technologie sieciowe oraz dowiesz się, jak efektywnie dbać o bezpieczeństwo sieci. Dzięki uczestnictwu w programie Akademii CISCO uzyskasz również kompetencje praktyczne związane z konfiguracją urządzeń sieciowych CISCO. Program obejmuje także przygotowanie do certyfikacji CISCO na poziomie CCNA.
4.
Moduł kształcenia:
Gry komputerowe i multimedia
Pasjonujesz się grami i to właśnie z nimi wiążesz swoją przyszłość? Wybierz ścieżkę Gry komputerowe i multimedia! Czeka na Ciebie ekscytująca przygoda z programowaniem, technikami tworzenia trójwymiarowych modeli, animacji i shaderów. To z kolei otworzy przed Tobą możliwości kreatywnego wyrażania swoich pomysłów. Będziesz mógł także stworzyć swoją własną grę, która w pełni wykorzysta Twoją znajomość psychologii i zdolność wpływania na emocje graczy.
Goście na zajęciach
Spotkaj liderów z branży! Studenci WSEI prócz zajęć z praktykami, biorą udział w gościnnych spotkaniach z ekspertami z rynku. Na zajęciach mają możliwość czerpania wiedzy i doświadczenia, inspirowania się i poznawania case study z pierwszej ręki! Sprawdź, kto gościł na WSEI:
Sylwia Czubkowska
Współautorka podcastu Techstorie w radiu TOK FM, dziennikarka technologiczna, twórczyni magazynu SpidersWeb+ i jego szefowa przez pierwsze trzy lata. Wcześniej w Gazecie Wyborczej, DGP, Dzienniku, Polsce The Times i tygodniku „Przekrój”. Publikowała także w „Newsweeku”, „Wproście”, magazynach „Press” i „Sukces”.
Marcin Szlachcic
10+ years of experience in PM and team leadership. Specialized in no-code and low-code solutions, workflow engines, and empowering citizen developers at Archman company. Proven track record of delivering successful projects and driving innovation.
dr Bianka Siwińska
Prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Jest też twórczynią Pespektywy Women in Tech Summit – najważniejszego wydarzenia dla kobiet w technologiach w Europie i Azji. Naukowiec, aktywistka, menadżerka, ekspertka Banku Światowego w Tadżykistanie.
Agnieszka Pałka
CEO i współzałożycielka startupu getdressed, opartego o technologię sztucznej inteligencji dla branży fashion e-commerce. Autorka dziennika Bucket List Journal oraz kampanii Kickstarterowej. Współtwórczyni podcastu Generacja Z Podcast oraz video podcastu The Dreamers.
Karol Kłaczyński
Od 10 lat związany z branżą IT w różnych rolach - od analityka, przez testera, Scrum Mastera, aż po Head of Product. Pracował zarówno w polskich, jak i międzynarodowych firmach, współtworzył także start-up inteliLex po zwycięstwie w Global Legal Hackathonie w 2019 roku.
Patrycja Rodzińska-Szary
Jest współzałożycielką Polish Gamers Observatory. Pełni również funkcję Head of Product w KCDO, firmie z branży technologii klimatycznych.
Michał Bobrowski
Pasjonat rynku gier wideo. Od roku 2001 zamiłowanie do wirtualnej rozrywki łączy z pracą w GRY-OnLine SA (częścią Grupy Webedia), spółce będącej niekwestionowanym liderem polskich mediów poświęconych tematyce gier.
Kasia Gola
Założycielka GeekGoesChic, Industry Advisor w WEARFITS) - researcherka, analityczka oraz strateżka użycia nowych technologii w biznesie i marketingu w branży modowej. Założycielka i twórczyni nominowanego do WGSN Global Fashion Awards - GeekGoesChic, w ramach którego łączy świat technologiczny z modowym.
Erin Nickerson
Konsul Generalnej USA w Krakowie
Jacek Drabik
Country Manager, Chairman of The Board Motorola Solutions Poland
Ania Ledwoń – Blacha
Co-founder & Creative Director w agencji More Bananas oraz co-founder i główna organizatorka krakowskiego CRASH Mondays. Product marketing manager w startupie alloweat. Ewangelizatorka strategii marketingowych i komunikacyjnych. Zafascynowana człowiekiem i jego emocjami oraz psychologicznym podejściem do marketingu.
Michał Kościuszko
Sportowiec, dwukrotny rajdowy Wicemistrz Świata 2009 i 2011 w klasyfikacji JWRC i PWRC, najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy na arenie Mistrzostw Świata.
Paweł Tkaczyk
Jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest.
Szymon Waloszek
Creative Director at MC² USA.
Kasia Gryzło
CEO HearMe& Emplomind (UK).W firmie odpowiada za strategię, finansowanie i przede wszystkim ludzi.
Edyta Janik
Manager Akademii PRO w agencji digital marketingowej PromoTraffic #GrowWithUs. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w obszarze sprzedaży, jak i w prowadzeniu wielousługowych projektów dla Klientów Agencji.
Agnieszka Bender
Ekspertka HR/HR Business Partner związana z obszarem HR od prawie 20 lat, pracując w międzynarodowych organizacjach. Swoje doświadczenie zawodowe budowała od stanowisk specjalistycznych po managerskie w wielu obszarach HR (Administracja HR, Rekrutacja, HR Business Partnering).
Lidia Lesiecka
Konsultantka oraz trenerka projektów rozwojowych i szkoleniowych z 16 letnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych firmach z branży BPO na stanowiskach managerskich. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu strategii rozwojowej oraz budowaniu ścieżek kompetencji.
Julia J. Kondratyuk
Na co dzień mieszka w Szwajcarii. Współzałożycielka parku trampolin GoJump. Marketing manager z ponad 15 letnim doświadczeniem zawodowym jako brand manager. Zarządzała takimi brandami jak: Danio, FAIRY, Bonux (region Eastern Europe, Caucasus & Central Asia (FAIRY, MYTH, GALA)).
Natalia Wiśniowska
Z wykształcenia specjalista ds. PR, z doświadczenia social media manager, copywriter z zamiłowania do słowa pisanego. Swobodnie porusza się w tematyce designu i nowych technologii. Gdy nie pracuje, prawdopodobnie jest na festiwalu muzycznym lub przejażdżce rowerem. Aktywistka, organizatorka akcji „Maseczki dla krakowskich medyków”.
Barbara Madej
Z wykształcenia socjolog. Jest doświadczonym project managerem i sprawnie porusza się w mediach społecznościowych. Najchętniej realizuje kampanie związane z kulturą. Właścicielka pieska, foodieska, wielka miłośniczka podróży i ceramiczka-amatorka.
mgr Paweł Szczyrek
Creative and content manager oraz kierownik projektów marketingowych z zakresu e-marketingu w agencji Ideo Force. Projektant chatbotów oraz strategii marketingowych.
Kontakt
Oferta edukacyjna |
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:
tel. 12 431 18 90 (wew. 3,4)
e-mail: dziekanat@wsei.edu.pl
Освітня пропозиція |
У вас є питання?
Зв’яжіться з нами:
tел.: 12 431 18 90 (вн. 3,4)
е-пошта: dziekanat@wsei.edu.pl
Educational offer |
Do you have any questions?
Contact us:
phone: 12 431 18 90 (ext. 3,4)
e-mail: dziekanat@wsei.edu.pl
Dlaczego warto studiować Informatykę Stosowaną na WSEI?
„Nastawiliśmy się na zdobycie przez studentów praktycznych umiejętności. Podzielimy się z Wami wyłącznie współczesną wiedzą i najnowszymi rozwiązaniami.”
– Marcin Kowalski, kanclerz WSEI
Od 15 lat związany z wdrożeniami systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Specjalizuje się w rozwiązaniach klasy Business Intelligence i Workflow. Entuzjasta wykorzystania sztucznej inteligencji do wspierania procesów biznesowych. Prezes zarządu Archman oraz kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i informatyki w Krakowie.