Technologie informatyczne w zarządzaniu - Zarządzanie projektami IT - Studia na WSEI w Krakowie

Technologie informatyczne w zarządzaniu

Technologie informatyczne w zarządzaniu – o module

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, wiedza na temat technologii informatycznych jest niezbędna do skutecznego zarządzania. Jeżeli chcesz rozwijać swoje umiejętności w obszarze zarządzanie IT w przedsiębiorstwie, jest to program dla Ciebie. Nasz moduł został stworzony z myślą o menedżerach, którzy chcą wykorzystać potencjał technologii do zwiększania efektywności, innowacji i wydajności swoich organizacji. Marzysz o karierze w obszarze project management and IT?

W trakcie zajęć poznasz fundamentalne koncepcje analizy procesów biznesowych oraz narzędzia i techniki, które umożliwiają skuteczną ocenę i doskonalenie działań w Twojej firmie. Nauczysz się technik raportowania i wizualizacji danych, które są niezbędne do efektywnego wykorzystywania systemów ERP i CRM w zarządzaniu przedsiębiorstwem, a także ze względu na zarządzanie projektem. Nie zabraknie również zagadnień związanych z bezpieczeństwem systemów informatycznych, w tym identyfikacją i minimalizacją zagrożeń oraz ochroną danych. Zdobądź kompetencje i techniki, dzięki którym zwinne zarządzanie projektem oraz efektywne zarządzanie IT w przedsiębiorstwie wykorzystasz w codziennej praktyce zawodowej.

Zdobyte wykształcenie z zakresu Technologii informatycznych w zarządzaniu dostarcza niezbędnej wiedzy do poruszania się w obszarach, takich jak zarządzanie projektem, metodyka zarządzania projektami, zarządzanie projektami IT.

Poznaj reguły, które pomogą Ci sprawnie poruszać się w przestrzeni business project management i IT product management.

Zostań menedżerem, który zna się na IT tak dobrze, jak na biznesie. Przekonaj się, że zarządzanie projektami IT to skuteczna droga do kariery w zakresie managementu.

Partner modułu
Archman

Program studiów

Studia stacjonarne i niestacjonarne

2 lata

CZAS TRWANIA

4

LICZBA SEMESTRÓW

96 ECTS

Przedmioty kierunkowe

16 ECTS

Przedmioty w module

10 ECTS

Seminarium dyplomowe

1 Semestr

Język obcy w biznesie
2 ECTS
Metodologia badań społecznych
4 ECTS
Współczesne koncepcje zarządzania
5 ECTS
Ekonomia menedżerska
4 ECTS
Zarządzanie innowacjami
4 ECTS
Statystyka matematyczna
4 ECTS
Prawne aspekty biznesu
3 ECTS
Zarządzanie zrównoważonym rozwojem
4 ECTS

2 Semestr

Język obcy w biznesie
2 ECTS
Międzykulturowość
5 ECTS
Zarządzanie strategiczne
5 ECTS
Zarządzanie marketingiem
5 ECTS
Badania operacyjne
4 ECTS
Finanse osobiste
5 ECTS
Rachunkowość zarządcza
5 ECTS

3 Semestr

Język obcy w biznesie
2 ECTS
Zarządzanie procesowe
4 ECTS
Cyfryzacja w biznesie
3 ECTS
Przedmiot modułowy 1
4 ECTS
Przedmiot modułowy 2
4 ECTS
Seminarium dyplomowe
5 ECTS
Praktyka zawodowa
8 ECTS

4 Semestr

Zwinne zarządzanie projektami
3 ECTS
Business Communication
3 ECTS
Przedmiot modułowy 3
4 ECTS
Przedmiot modułowy 4
4 ECTS
Seminarium dyplomowe
5 ECTS
Przedmiot do wyboru
4 ECTS
Praktyka zawodowa
8 ECTS

Studia Technologie informatyczne w zarządzaniu – Przedmioty w module

Analiza procesów biznesowych
4 ECTS

Analiza procesów biznesowych to jedna z najskuteczniejszych metod oceny operacji biznesowych, mająca na celu poprawę ich efektywności. Wśród wielu zarządzających, analiza ta jest uznawana za fundament skutecznego business process management, ponieważ ujawnia problemy, identyfikuje wąskie gardła oraz wskazuje możliwości poprawy. Prowadzi to do licznych korzyści dla organizacji, takich jak zwiększenie wydajności, redukcja kosztów, podniesienie satysfakcji klientów i zaangażowania pracowników. Zrozumienie analizy procesów biznesowych jest kluczowe dla osiągnięcia efektywności operacyjnej przedsiębiorstwa. To umiejętność przynosząca korzyści na różnych płaszczyznach.

Raportowanie i wizualizacja danych
4 ECTS
Raportowanie i wizualizacja danych to kluczowe elementy procesu analizy danych, które pomagają w zrozumieniu informacji, przedstawianiu wyników oraz podejmowaniu decyzji. Raportowanie i wizualizacja danych są ściśle ze sobą powiązane, a skuteczne wykorzystanie obu elementów pozwala na lepsze zrozumienie sytuacji, szybkie reagowanie na zmiany oraz prezentację wyników w sposób zwięzły i przekonujący. W dzisiejszych czasach, wraz z rosnącą ilością dostępnych danych, umiejętność skutecznego raportowania i wizualizacji staje się kluczowa w wielu dziedzinach, takich jak biznes, nauka, czy analiza danych na różnych poziomach organizacji. Raportowanie i wizualizacja danych w przedsiębiorstwie mają na celu dostarczenie klarownych, zrozumiałych informacji, które wspierają procesy decyzyjne, umożliwiają skuteczne zarządzanie i przyczyniają się do osiągania celów biznesowych.
Systemy ERP i CRM
4 ECTS
Systemy ERP (Enterprise Resource Planning) i CRM (Customer Relationship Management) to rodzaje oprogramowania, które pomagają firmom w zarządzaniu różnymi aspektami swojej działalności. Systemy te pełnią kluczową rolę w zarządzaniu przedsiębiorstwem, choć skupiają się na różnych obszarach. System ERP integruje różne funkcje operacyjne w jednym systemie, podczas gdy system CRM koncentruje się na efektywnym zarządzaniu relacjami z klientami. Wdrożenie i integracja obu systemów w firmie umożliwia pełniejsze zarządzanie zarówno wewnętrznymi zasobami, jak i relacjami z klientami. Obecnie systemy te są nieodłączną częścią współczesnej działalności biznesowej, a umiejętność ich wykorzystania przynosi korzyści zarówno jednostce, jak i organizacji.
Zarządzanie bezpieczeństwem systemów informatycznych
4 ECTS
Wpływ nowych technologii na bezpieczeństwo systemów informacyjnych przedsiębiorstwa jest bardzo duży, stąd niezwykle istotną kwestią jest utrzymanie bezpieczeństwa tych systemów.
Zarządzanie bezpieczeństwem systemów informatycznych to kompleksowy proces, którego celem jest ochrona systemów informatycznych przed zagrożeniami, utratą poufności, integralności i dostępności danych. Skupia się nie tylko na aspektach technologicznych, ale również na ludziach, procesach i politykach związanych z bezpieczeństwem informacji. Obejmuje zarówno zapobieganie incydentom bezpieczeństwa, jak i reakcję na nie w celu minimalizacji szkód. Jest zatem integralną częścią zarządzania w organizacji, niezwykle istotą w dobie rosnącej liczby cyberzagrożeń. Działa na wielu płaszczyznach, integrując technologie, procedury operacyjne i świadomość pracowników w celu skutecznego zabezpieczenia zasobów informatycznych przed różnorodnymi zagrożeniami.

3 Semestr

Seminarium dyplomowe
5 ECTS

4 Semestr

Seminarium dyplomowe
5 ECTS

Wybierz ten moduł, jeśli chcesz:

  • Zdobyć kompetencje w zakresie wykorzystania technologii IT do zwiększenia efektywności organizacji
  • Nauczyć się przeprowadzenia kompleksowej analizy biznesowej organizacji
  • Nauczyć się przygotowywać i zwizualizować raporty na bazie danych ilościowych,
  • Biegle korzystać z narzędzi informatyczne z rodziny Enterprise Resource Planning (ERP) oraz Customer Relationship Management (CRM) w pracy specjalisty i menedżera
  • Posiadać najbardziej aktualną wiedzę w zakresie bezpieczeństwa systemów IT

Pracuj jako:

Manager ds. zarządzania systemami informatycznymi

Manager ds. zarządzania usługami i technologią

Manager ds. rozwoju i wdrażania systemów informatycznych

Manager ds. technologii informatycznych

New Business Manager

dr hab. Dariusz Put, prof. UEK

Koordynator modułu

Regulamin studiów, §4 pkt. 11:

Warunkiem uruchomienia modułu/ścieżki kształcenia jest minimalna liczba 20 studentów, którzy dokonali wyboru danej ścieżki/modułu. Dodatkowo Dziekan może zdecydować o uruchomieniu modułu/ścieżki pomimo mniejszej liczby chętnych studentów.  

Skip to content