Finał międzyuczelnianego konkursu Elevator Pitch 2022 - WSEI Kraków

Finał międzyuczelnianego konkursu Elevator Pitch 2022

15 czerwca 2022 odbył się finał międzyuczelnianego konkursu Elevator Pitch 2022. W wydarzeniu, które zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów WSEI Design Thinking Hub przy wsparciu Parku Technologicznego WSEI, wzięli udział m.in. studenci WSEI, Politechniki Krakowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Głównym celem konkursu Elevator Pitch była promocja kreatywności i biznesowego myślenia wśród aspirujących przedsiębiorców oraz osób, które prowadzą już własne działalności gospodarcze. Zadaniem uczestników było skompletowanie drużyny i przesłanie zgłoszenia zawierającego opis autorskiego pomysłu na produkt lub usługę. W kolejnym etapie wyróżnione zespoły miały okazję wziąć udział w BootCamp Design Thinking, czyli kreatywnych warsztatach i spotkaniach, które miały przygotować je do prezentacji przed jury podczas finałowego Demo Day.

Spośród kilkunastu studenckich startupów wyłoniono trzy zwycięskie, które otrzymały cenne nagrody o łącznej wartości 2000 złotych.