Kolejna edycja maratonu programowania za nami! | WSEI Kraków
WSEI_SYH_WWW

Kolejna edycja maratonu programowania za nami!

Hackathon Sheep Your Hack 2 już za na mi. Emocje powoli opadają, a my przychodzimy do Was z krótkim podsumowaniem minionej edycji! Zabawa była niezapomniana, zespoły wykazały się niezwykłą pomysłowością, co przyczyniło się do powstania wielu innowacyjnych projektów z ogromnym potencjałem biznesowym. Pomysły uczestników były tak dobre, że ciężko było nam wyłonić zwycięzców – dlatego oprócz zespołów, które stanęły na podium, wręczyliśmy jeszcze 2 dodatkowe wyróżnienia.

W tym roku uczestnicy zmierzyli się z tematem: „Zaloguj się do świata – życie społeczne i zawodowe w nowej rzeczywistości Online”. Poznajcie naszych zwycięzców:

I miejsce – Zespół Śpiące Wydry

Zespół stworzył aplikację Printy, która rozwiązuje problem dostępu do punktów druku. Osoba potrzebująca skorzystać z drukarki, może poprzez aplikację szybko wyszukać miejsca, w których szybko wydrukuje swoje dokumenty. Mogą to być drukarnie lub osoby prywatne, chcące udostępnić innym swoją drukarkę. Wydrukowany dokument będzie na nią czekał w wybranym punkcie.

II miejsce – Zespół justCheckingHowWithExtras

Drużyna stworzyła interaktywną aplikację do konferencji online o nazwie Peek-a-boo. Zadaniem aplikacji jest wspieranie integracji i networkingu podczas spotkań i konferencji online. Aplikacja opiera się na dynamicznych połączeniach audio i video – w momencie, kiedy osoby zbliżą się do siebie podczas wirtualnej konferencji na pewną odległość, mogą połączyć się w celu porozmawiania tak, jakby miało to miejsce podczas spotkania stacjonarnego.

III miejsce - Zespół Null

Aplikacja NeighborGood została stworzona, aby wspierać lokalne społeczności. Poprzez tę aplikację osoby z najbliższego otoczenia mogą wystawiać ogłoszenia, mówiące o tym, czego aktualnie potrzebują lub jaką pomoc sąsiedzką mogą zaoferować. Aplikacja NeighborGood jest miejscem, gdzie osoby potrzebujące pomocy, mają okazje spotkać kogoś, kto pomoże rozwiązać ich problem.

Dodatkowo przyznaliśmy 2 wyróżnienia:

 1. Zespół NoNameTeam, z aplikacją Hear You Go, która jest translatorem języka migowego. Daje możliwość konwertowania języka ASL na tekst i słowo dźwiękowe.
 2. Zespół NQProject, z aplikacją TAGtivity, pozwalającą na wymianę doświadczeń i dającą możliwość nawiązywania nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach. Jak mówi sam zespół - idea tej aplikacji to: „wiedza za wiedzę”.

Teraz, kiedy znamy już naszych zwycięzców czas na statystyki.

Jak prezentuje się hackathon Sheep Your Hack 2 w liczbach? Spójrzcie poniżej:

 • Liczba uczestników: 100
 • Liczba zespołów: 26
 • 3 zespoły na podium
 • 2 zespoły z wyróżnieniem
 • 8 mentorów
 • 4 członków jury
 • 58 Pizz z dowozem do domu
 • 44 nadanych paczek
 • 24 godziny pracy nad aplikacją

Jak widzicie, Sheep Your Hack 2 naprawdę zaowocował w ciekawe projekty. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność i super zabawę! Ogromne gratulacje - nie tylko dla zwycięskich zespołów, ale dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie uczestnictwa w hackathonie.

Do zobaczenia w kolejnej edycji!

 

Skip to content