Tylko na WSEI kierunek Finanse i Rachunkość tworzą eksperci z SKWP - WSEI Kraków
Group of young coworkers dressed casually working together on the computers with some charts sitting in the modern office interior

Tylko na WSEI kierunek Finanse i Rachunkość tworzą eksperci z SKWP

Dlaczego warto wybrać kierunek Finanse i Rachunkowość na WSEI?

• Certyfikaty Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Studia finanse i rachunkowość kompleksowo przygotują Cię do rozpoczęcia kariery w branży finansowej. W ramach kształcenia otrzymujesz od nas voucher na egzamin certyfikujący w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Po zdaniu egzaminu na module Rachunkowość w praktyce otrzymasz ceniony na rynku certyfikat samodzielnego księgowego. To prestiżowe wyróżnienie uznawane na rynku pracy, które stanowi poświadczenie zdobytej wiedzy i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości. Kraków jest jedynym miastem w Polsce, w którym studenci mają możliwość już na studiach zostać certyfikowanym księgowym. Zdanie egzaminu i uzyskanie certyfikatu nie tylko zwiększy Twoją atrakcyjność na rynku pracy, ale także umożliwi rozpoczęcie własnej działalności.

• Pełnowymiarowy kurs prowadzony przez trenerów Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

W trakcie standardowych zajęć na 2. roku w module Rachunkowość w praktyce otrzymujesz dawkę praktycznej wiedzy od trenerów z partnerskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Studia rachunkowość w Krakowie są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów z przygotowaniem dydaktycznym. Na co dzień pracują w dużych korporacjach i firmach obsługujących klientów biznesowych, dlatego doskonale wiedzą, jakie wyzwania stoją przed pracownikami działu finanse i rachunkowość. Studia w Krakowie są niepowtarzalną okazją, aby uczyć się od najlepszych i poznać tajniki przydatne w późniejszej pracy. Nasi studenci są kompleksowo przygotowani do objęcia samodzielnego stanowiska w instytucjach świadczących usługi z zakresu finansów i rachunkowości.

• Gotowość do pracy w zawodzie po 2. roku studiów

Możesz otrzymać certyfikat Samodzielnego księgowego lub Specjalisty ds. kadr i płac i zacząć karierę zawodową już po drugim roku studiów. Na naszej uczelni w Krakowie, finanse i rachunkowość są kierunkiem mocno nastawionym na kształcenie praktyczne. Na zajęciach zostaniesz przygotowany do pracy w sektorze finansowych, bankach, instytucjach państwowych oraz firmach doradczych. Uzyskany certyfikat, jeszcze na studiach rachunkowości pozwoli Ci zdobyć pierwsze doświadczenie w zawodzie i nawiązać kontakt z pracodawcami.

• Pakiet szkoleń e-learningowych Comarch Optima

W ramach studiów gwarantujemy Ci szkolenia z programu do prowadzenia księgowości Comarch Optima. Jeżeli chodzi o finanse i rachunkowość, studia uwzględniają współczesne potrzeby naszych studentów. Oprócz tradycyjnego trybu nauki otrzymasz też dostęp do platformy e-learning, gdzie będziesz mógł wziąć udział w szkoleniach zdalnych z finansów i rachunkowości. Studia w Krakowie oferują także możliwość zdobywania nowej wiedzy i poszerzania horyzontów na spotkaniach studenckich kół naukowych.

• 1 voucher w semestrze na egzamin Microsoft

Rozdajemy studentom 1 voucher semestralnie w ramach czesnego na egzamin Microsoft (MOS lub MTA). Po zdaniu egzaminu otrzymasz prestiżowy certyfikat potwierdzający znajomość programów biurowych, które są niezbędne do pracy w rachunkowości. Studia na naszej uczelni pozwolą Ci zaoszczędzić na wysokich kosztach przystąpienia do testu Microsoft, a jednocześnie szczegółowo Cię do niego przygotują. Dzięki temu już po ukończeniu studiów licencjackich będziesz miał szansę pochwalenia się licznymi certyfikatami honorowanymi przez pracodawców.

• Większość zajęć ma wymiar praktyczny

Zajęcia mają głównie charakter praktyczny i warsztatowy, często polegający na pracy zespołowej nad wspólnym projektem. Kierunek finanse i rachunkowość został opracowany we współpracy ze specjalistami, którzy na co dzień pracują w sektorze finansowym. Plan zajęć uwzględnia więc problemy i wyzwania, z którymi spotkasz się w karierze zawodowej związanej z obsługą finansów. Studia wyróżniają się elastycznością, dzięki czemu precyzyjnie dopasujesz zakres tematyczny nauki, wybierając odpowiednie moduły i przedmioty.

• Wykładowcy to praktycy

Ponad połowa naszej kadry to praktycy pracujący na co dzień w renomowanych centrach finansowych oraz bankach, pozostali to utalentowani dydaktycy z zacięciem praktycznym. Nasi wykładowcy potrafią przekazywać wiedzę w sposób ciekawy i zrozumiały, wyjaśniając nawet najtrudniejsze zagadnienia z finansów i rachunkowości. Kadrę dydaktyczną tworzą osoby zaangażowane w swoją pracę, dbające o przyjazną i profesjonalną atmosferę w trakcie zajęć.

• Nowoczesna infrastruktura

Dysponujemy nowoczesnymi salami w dwóch prestiżowych krakowskich lokalizacjach: przy św. Filipa 17 i Westerplatte 1. Studenci kierunku finanse i rachunkowość mają do dyspozycji niezbędny sprzęt, oprogramowanie oraz materiały dydaktyczne do nauki. Oprócz teoretycznych wykładów wiele zajęć odbywa się w salach komputerowych w formie zajęć praktycznych.

• Bezpłatne oprogramowanie

Jako student WSEI otrzymasz bezpłatnie pakiet oprogramowania Microsoft Office 365.

• Dodatkowe przedmioty związane z innymi kierunkami

Od 3 semestru możesz realizować moduły i wybrane przedmioty z innych kierunków. Studia finanse i rachunkowość w Krakowie pozwolą Ci się przygotować do rozpoczęcia kariery w wybranym sektorze zatrudnienia. Dzięki możliwości samodzielnego zaprojektowania programu zajęć, nie będziesz musiał tracić czasu na naukę zakresu tematycznego, którego nie będziesz potrzebował do realizacji celów zawodowych.