Podsumowanie 6. hackathonu projektowania gier komputerowych WSEIcraft - WSEI Kraków
1-miejsce-mrowki

Podsumowanie 6. hackathonu projektowania gier komputerowych WSEIcraft

20 i 21 maja 2022 odbyła się 6. edycja hackathonu projektowania gier komupterowych WSEIcraft, organizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Nagrodą główną w konkursie był rok darmowych studiów na uczelni. W wydarzeniu wzięło udział 120 osób z 15 małopolskich i śląskich szkół.

Po raz kolejny, za sprawą obecności zdolnych i ambitnych uczniów szkół średnich, kampus WSEI zamienił się w strefę wytężonej i kreatywnej pracy. Uczniowie, na przełomie 24 godzin, mieli za zadanie stworzyć dwie gry, których tematami przewodnimi były kolejno cztery pory roku oraz podróż. Wyniki pracy młodych twórców oceniało jury składające się z profesjonalistów, między innymi doświadczonych game developerów z firmy Frozen District.

Laureaci tegorocznej edycji hackathonu WSEIcraft:

1. miejsce

Zespół szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu

Drużyna Mrówki

2. miejsce

Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie

Drużyna Rosomaki

3. miejsce

Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie

Drużyna Żubry

Hackathonowi towarzyszyły kreatywne konkursy fotograficzne i zabawy integracyjne. Na czas wydarzenia powstały także specjalne strefy: relaksu i gastronomiczna. Pierwsza z nich stanowiła przestrzeń odpoczynku oraz stwarzała możliwość podjęcia gier zespołowych. W obrębie drugiej uczestnicy mieli dostęp do przekąsek oraz ciepłych posiłków dostarczanych przez partnera WSEIcraft 6.0 - firmę Domino's Pizza.