Podsumowanie debaty „Czy inflacja ma granicę?” - WSEI Kraków

Podsumowanie debaty „Czy inflacja ma granicę?”

26 maja 2022 w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki odbyła się debata pod hasłem: „Czy inflacja ma granicę?”. W wydarzeniu, zorganizowanym przez Zakład Zarządzania i Rachunkowości, wzięli udział studenci, a także eksperci związani z WSEI oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Inspirację dla stworzenia przestrzeni do dyskusji stanowiła dynamika zmian gospodarczych, jakie zaszły w ostatnim czasie na skutek błyskawicznie postępującej inflacji. Przedmiotem rozmów gości były przede wszystkim przyczyny niepokojącego wzrostu ogólnego poziomu cen oraz instrumenty, które mogłyby wpłynąć na jego zahamowanie.

Wśród ekspertów znaleźli się: prof. UEK dr hab. Robert Włodarczyk, dr Tomasz Gąsior, dr Zbigniew Jędrzejczyk, dr Krzysztof Kil i mgr Krzysztof Kleszcz.

Debatę poprowadzili dr Aneta Oleksy - Gębczyk oraz Jakub Malicki (przewodniczący Samorządu Studentów WSEI).