WSEI sygnatariuszem Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni - WSEI Kraków
22-0602 1220_59

WSEI sygnatariuszem Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

2 czerwca 2022 odbyła się konferencja „Doświadczenia, praktyki i wyzwania społecznej odpowiedzialności Uczelni”, zorganizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. W wydarzeniu wziął udział rektor WSEI, dr Stanisław Kowalski, który podpisał Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU).

Deklaracja SOU to obietnica poszerzania świadomości dotyczącej wagi odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju w działaniach oraz misji każdej instytucji szkolnictwa wyższego. Wdrażanie jej postanowień  ma bezpośredni wpływ na projektowanie nowoczesnej oferty edukacyjnej, lepiej dopasowanej do wyzwań gospodarczych, w tym wymagań rynku pracy, a także zawierającej zagadnienia związane z etyką biznesu oraz innowacjami społecznymi. Ważnym aspektem Deklaracji jest także sukcesywne nawiązywanie współpracy m.in. z podmiotami administracji publicznej i organizacjami pozarządowymi w celu prowadzenia badań, które mogą mieć realny wpływ na rozwiązywanie istotnych problemów społecznych.

Na liście sygnatariuszy, oprócz Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie, znajduje się blisko 160 uczelni z całej Polski.