Informatyka i ekonometria - studia inżynierskie 1 stopnia w Krakowie

Informatyka i Ekonometria

Uzyskiwany Tytuł
inżynier
Typ studiów
stacjonarne i niestacjonarne
Czas trwania studiów
3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy
polski

Partner strategiczny kierunku

Informacje o kierunku:

Postawiliśmy sobie cel: być liderem w nauczaniu technologii Microsoft w Małopolsce. Bazujemy wyłącznie na środowiskach deweloperskich, bazodanowych, serwerowych Microsoft i jesteśmy w tym naprawdę dobrzy! Oparliśmy nauczanie w 100% o kursy komercyjne Microsoft (Imagine Academy), które są rozpoznawalne i cenione na całym świecie.

W VI edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością” decyzją Komisji oceniającej kierunek Informatyka i ekonometria uzyskał Certyfikat „Studia z przyszłością”. Certyfikatem konkursowym wyróżniane są kierunki/specjalności realizowane według nowoczesnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, a uczestników Konkursu ocenia jury, złożone z naukowców, przedstawicieli Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i reprezentantów środowisk gospodarczych.

Dla kogo są studia na kierunku Informatyka i ekonometria?

Dla każdej logicznie myślącej osoby. Nasi partnerzy, firmy z branży IT, z którymi opracowaliśmy program studiów, zgadzają się, że każdy ambitny człowiek znajdzie w IT swoje miejsce.

Na 2. roku wybierasz jedną ze ścieżek kształcenia:

Programowanie aplikacji
z modułami (dawnymi specjalnościami):

Front-end  Back-end/DevOps

Analityka danych
z modułami (dawnymi specjalnościami):

Business Intelligence  Data Science

Ścieżka kształcenia:

Programowanie aplikacji

Jeśli chcesz być programistą, to są to studia dla Ciebie. Zrealizujesz dwa moduły: Front-end development i Back-end/DevOps. Programiści front-end pracują nad wyglądem i interfejsem użytkownika strony internetowej, natomiast programiści back-end w swoich obowiązkach często mają debugowanie kodu, a także projektowanie systemów umożliwiających interakcję użytkownika z witryną (programowanie „zaplecza” i implementowanie logiki biznesowej).

Programiści, którzy mają umiejętności zarówno w rozwoju front-endu, jak i back-endu, są określani mianem full-stack developera. Taki programista ma umiejętności, które można zastosować zarówno do interfejsu użytkownika, jak i wszystkiego, co sprawia, że aplikacja działa.

Ścieżka kształcenia:

Analityka danych

W ciągu ostatnich kilku lat wyprodukowaliśmy więcej danych niż od początku istnienia ludzkości. Rozmiar danych, jakie tworzymy i pobieramy rośnie także w codziennej pracy. Dlatego eksperci od analizy danych bezdyskusyjnie należą do zawodów przyszłości.

Data Science to już nowa dziedzina biznesu. Business Intelligence zmienia oblicze świata. A jak rozumieć moduły, które Ci proponujemy? W dużym uproszczeniu możemy powiedzieć, że matką Data Science jest analiza biznesowa. To tu, jak Sherlock Holmes, bierzemy na warsztat dane i szukamy pomiędzy nimi korelacji. Natomiast Business Intelligence to pojęcie szeroko rozumianego działu zajmującego się danymi i zbieraniem informacji. Tu znajdziesz takie elementy jak: tworzenie raportów, przetwarzanie tych danych oraz pracę badawczą z danymi.

Dlaczego warto studiować Informatykę i ekonometrię na WSEI?

„Nastawiliśmy się na zdobycie przez studentów praktycznych umiejętności. Podzielimy się z Wami wyłącznie współczesną wiedzą i najnowszymi rozwiązaniami.”

– Marcin Kowalski, kanclerz WSEI

Od 15 lat związany z wdrożeniami systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Specjalizuje się w rozwiązaniach klasy Business Intelligence i Workflow. Entuzjasta wykorzystania sztucznej inteligencji do wspierania procesów biznesowych. Prezes zarządu Archman oraz kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i informatyki w Krakowie.

Marcin_Kowalski_Kanclerz_WSEI

Atuty kierunku Informatyka i Ekonometria

Po studiach otrzymasz dyplom inżyniera.

Jesteśmy małopolskim liderem w nauczaniu w technologii Microsoft.

Egzaminy MOS i MTA są obowiązkiem dla wszystkich, dlatego rozdajemy studentom 1 voucher semestralnie w ramach czesnego.

Współpracujemy z poważnymi partnerami biznesowymi (m.in. Microsoft, Capgemini, IBM, VML&R)

Zajęcia mają głównie charakter praktyczny i warsztatowy, często polegający na pracy zespołowej nad wspólnym projektem.

Ponad połowa naszej kadry to praktycy pracujący na co dzień w renomowanych firmach IT, pozostali to utalentowani dydaktycy z zacięciem praktycznym.

Dysponujemy nowoczesnymi salami komputerowymi w dwóch prestiżowych krakowskich lokalizacjach: przy św. Filipa 17 i Westerplatte 1.

Jako student WSEI otrzymasz bezpłatnie pakiet oprogramowania Microsoft Office 365.

Zachęcamy studentów do prezentowania swoich pomysłów w bazie projektów uczelnianych. Najlepsze z nich realizujemy w Parku Technologicznym WSEI. Co więcej, Park przyjmuje też zlecenia od biznesu, a więc studenci mają okazję pracować nad rozwiązaniami, których rynek rzeczywiście potrzebuje.

Od 3 semestru możesz realizować moduły i wybrane przedmioty z innych kierunków np. Psychologię w biznesie czy Projektowanie innowacji.

Zobacz, jak mogą wyglądać Twoje studia na WSEI!

Zobacz listę przedmiotów obowiązkowych

Zobacz listę modułów

1 Semestr

Wprowadzenie do studiowania
0 ECTS
Algebra liniowa
5 ECTS
Fizyka dla informatyków
4 ECTS
Wprowadzenie do baz danych - Certyfikat
5 ECTS
Obsługa Worda i Excela - Certyfikat
4 ECTS
Podstawy zarządzania
5 ECTS
Ekonomia
6 ECTS
Prawne i społeczne problemy informatyki
2 ECTS
Wychowanie fizyczne
0 ECTS

2 Semestr

Język angielski
2 ECTS
Wprowadzenie do programowania - Certyfikat
5 ECTS
Systemy operacyjne i sieci komputerowe - Certyfikat
5 ECTS
Architektura systemów komputerowych
4 ECTS
Analiza matematyczna
5 ECTS
Podstawy finansów
5 ECTS
Psychologia
4 ECTS
Wychowanie fizyczne
0 ECTS

3 Semestr

Język angielski
2 ECTS
Bezpieczeństwo systemów informatycznych
4 ECTS
Matematyka dyskretna
3 ECTS
Badania operacyjne
3 ECTS
Statystyka opisowa
5 ECTS

4 Semestr

Język angielski
2 ECTS
Komunikacja w zespole międzykulturowym
4 ECTS
Przedsiębiorczość
4 ECTS
Ekonometria
7 ECTS
Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna
4 ECTS
Praktyka zawodowa 240 godz.
0 ECTS

5 Semestr

Język angielski
2 ECTS
Matematyka finansowa i ubezpieczeniowa
2 ECTS
Projekt inżynierski P1
6 ECTS
Praktyka zawodowa 240 godz.
0 ECTS

6 Semestr

Język angielski
2 ECTS
Proseminarium
3 ECTS
Projekt inżynierski P2
12 ECTS
Praktyka zawodowa 240 godz.
0 ECTS

6 Semestr

Seminarium dyplomowe
5 ECTS
Projekt inżynierski P3
6 ECTS
Praktyka zawodowa 240 godz.
32 ECTS

Ścieżka kształcenia:
Programowanie aplikacji

Ścieżka kształcenia:
Analityka danych

Prof. nadzw. dr hab. Dariusz Put

Prof. nadzw. dr hab. Dariusz Put

Kierownik Zakładu Informatyki i Metod Ilościowych

Zajmuję się kształceniem informatyków od ponad dwudziestu lat. Przez cały ten czas kładę nacisk na kształcenie praktyczne, aby studenci mieli konkretne umiejętności przydatne na rynku pracy. Program kierunku Informatyka i Ekonometria opracowany przez szeroki zespół specjalistów i realizowany we WSEI doskonale wpisuje się w nurt nauczania praktycznego. Zdecydowaliśmy się na moduły, gdyż uważamy, że lepiej wykształcić dobrego fachowca w jednej dziedzinie, niż osobę znającą się na wszystkim, ale w ograniczonym zakresie. Dlatego też postawiliśmy na Microsoft jako partnera strategicznego, a dokonując tego wyboru kierowaliśmy się przede wszystkim potrzebami rynku pracy, na którym nieustannie poszukiwani są specjaliści znający technologie tej firmy.

Konrad Krawczyk

Konrad Krawczyk

Absolwent kierunku: Informatyka i ekonometria, UX & UI Design Lead / Capgemini

W ponad 10-letniej karierze prowadziłem wiele projektów w obszarze UX & UI dla zróżnicowanej grupy klientów. Od małych przedsiębiorstw do rozbudowanych systemów dla dobrze znanych marek. W trakcie swojej przygody zawodowej zarządzałem różnej wielkości zespołami w agencjach, start-upach oraz korporacjach. Uważam, że dziś wszystkie uczelnie powinny pójść drogą WSEI i położyć nacisk na ćwiczenia praktyczne, bo w branży IT sam „papier” już nie wystarcza. Doświadczenie i praktyka – to się na rynku pracy liczy najbardziej.

Skip to content