Informatyka Stosowana | WSEI Kraków

Informatyka Stosowana

Uzyskiwany Tytuł
inżynier
Typ studiów
stacjonarne i niestacjonarne
Czas trwania studiów
3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy
polski

Partner strategiczny kierunku

Informatyka stosowana – o kierunku

Postawiliśmy sobie cel: być liderem w nauczaniu technologii Microsoft w Małopolsce. Bazujemy wyłącznie na środowiskach deweloperskich, bazodanowych, serwerowych Microsoft i jesteśmy w tym naprawdę dobrzy! Oparliśmy nauczanie w 100% o kursy komercyjne Microsoft (Imagine Academy), które są rozpoznawalne i cenione na całym świecie.

Informatyka stosowana Studia – dla kogo?

Dla każdego, kto pasjonuje się programowaniem aplikacji, analizą danych czy sieciami komputerowymi. Nasi partnerzy, firmy z branży IT, z którymi opracowaliśmy program studiów na kierunku Informatyka stosowana, podkreślają, że to doskonała ścieżka dla osób, które chcą w pełni przygotować się do pracy w zawodzie, zarówno pod kątem teoretycznym, jak i praktycznym.

Od 2. roku studiów realizujesz jedną z czterech ścieżek kształcenia.

Masz do wyboru:

programowanie aplikacji

1.

Ścieżka kształcenia:

Programowanie aplikacji

Jeśli chcesz być programistą, to studia na kierunku Informatyka stosowana, a zwłaszcza ścieżka Programowanie aplikacji, będą dla Ciebie idealnym wyborem.

Programiści front-end zajmują się tworzeniem wyglądu i interfejsu użytkownika stron internetowych. To oni dbają o to, by witryna była estetyczna, intuicyjna i przyjazna dla użytkowników. Dzięki ich umiejętnościom strony nabierają życia, zachęcając do interakcji i zapewniając pozytywny odbiór.

Warto zaznaczyć, że pełniąc funkcję programisty aplikacji, możliwość opanowania zarówno front-endu, jak i back-endu daje Ci przewagę i umożliwia rozwijanie się jako tzw. full-stack developer. Taki specjalista dysponuje umiejętnościami, które można zastosować zarówno do projektowania interfejsu użytkownika, jak i do wszystkich aspektów, które sprawiają, że aplikacja działa sprawnie i efektywnie.

Jeśli właśnie na tym Ci zależy, wybierz ścieżkę Programowanie aplikacji i zgłębiaj wiedzę związaną z programowaniem, bazami danych, architekturą oprogramowania i wieloma innymi obszarami.

programowanie aplikacji

1.

Ścieżka kształcenia:

Programowanie aplikacji

Jeśli chcesz być programistą, to są to studia dla Ciebie. Zrealizujesz dwa moduły: Front-end development i Back-end/DevOps. Programiści front-end pracują nad wyglądem i interfejsem użytkownika strony internetowej, natomiast programiści back-end w swoich obowiązkach często mają debugowanie kodu, a także projektowanie systemów umożliwiających interakcję użytkownika z witryną (programowanie „zaplecza” i implementowanie logiki biznesowej).

Programiści, którzy mają umiejętności zarówno w rozwoju front-endu, jak i back-endu, są określani mianem full-stack developera. Taki programista ma umiejętności, które można zastosować zarówno do interfejsu użytkownika, jak i wszystkiego, co sprawia, że aplikacja działa.

informatyka stosowana

2.

Ścieżka kształcenia:

Programowanie i analiza danych

Big Data Scientist, czyli „mistrz danych” – zdaniem Hala Variana, ekonomisty Google, będzie jednym z najbardziej pożądanych zawodów tej dekady.

Ilość danych generowanych w Internecie jest gigantyczna, a ich przetworzenie przekracza możliwości tradycyjnych systemów. Mimo tego wykorzystywana strategicznie jest stosunkowo niewielka część z nich. Rośnie więc popyt na ekspertów, którzy potrafią przekształcić dużą liczbę danych na bardziej użyteczny format, wykorzystać je do rozwiązywania problemów związanych z prowadzeniem firmy, wyszukiwać w danych reguły i wzorce, a także wykrywać trendy. Właśnie tutaj pojawia się informatyka stosowana – dziedzina, która skupia się na wykorzystaniu zaawansowanych technologii informatycznych do praktycznych zastosowań w różnych obszarach życia, w tym także w analizie i przetwarzaniu ogromnych zbiorów danych.

Decydując się na ścieżkę Programowanie i analiza danych, możesz liczyć na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do analizy, interpretacji oraz prezentacji danych w sposób zrozumiały i użyteczny dla przedsiębiorstw. Wraz z rozwojem technologicznym i dalszym wzrostem ilości danych w sieci, Twoje umiejętności staną się jeszcze bardziej pożądane, a Ty będziesz kluczowym ogniwem w procesie wydobywania wartości z tego potężnego zasobu informacji. To z kolei przełoży się na obiecujące perspektywy zawodowe i lepsze zarobki.

informatyka stosowana

2.

Ścieżka kształcenia:

Programowanie i analiza danych

Big Data Scientist, czyli „mistrz danych” – właśnie ta profesja zdaniem Hala Variana, ekonomisty Google, będzie jednym z najbardziej pożądanych zawodów tej dekady.

Ilość danych generowanych w internecie jest gigantyczna, a ich przetworzenie przekracza możliwości tradycyjnych systemów. Mimo tego wykorzystywana strategicznie jest stosunkowo niewielka część z nich. Ten procent się zwiększa. Rośnie więc popyt na ekspertów, którzy potrafią przekształcić dużą liczbę danych na bardziej użyteczny format, wykorzystać je do rozwiązywania problemów związanych z prowadzeniem firmy, wyszukiwać w danych reguł i wzorców, a także wykrywać trendy.

Wybierz tę ścieżkę, jeśli interesują Cię obiecujące perspektywy zawodowe i wysokie zarobki.

3.

Ścieżka kształcenia:

Sieci komputerowe

Jeśli marzysz o pracy jako projektant infrastruktury IT, czyli o budowaniu, konfigurowaniu i zabezpieczaniu infrastruktury sieciowej; lub jako administrator, odpowiedzialny za zarządzanie oraz utrzymanie systemów IT, to studia na kierunku Informatyka stosowana, ze szczególnym uwzględnieniem Sieci komputerowych, stanowią idealny wybór dla Ciebie. W trakcie kształcenia zdobędziesz wszechstronne kompetencje związane z projektowaniem zaawansowanych sieci, poznasz najnowsze technologie sieciowe oraz dowiesz się, jak efektywnie dbać o bezpieczeństwo sieci.

Dzięki uczestnictwu w programie Akademii CISCO realizowanym w ramach ścieżki Sieci komputerowe na kierunku Informatyka stosowana, uzyskasz również kompetencje praktyczne związane z konfiguracją urządzeń sieciowych CISCO. Program obejmuje także przygotowanie do certyfikacji CISCO na poziomie CCNA (Cisco Certified Network Associate). Posiadanie tej kwalifikacji otwiera wiele drzwi na rynku pracy, dając Ci znakomitą pozycję startową do podjęcia wymarzonej kariery w dziedzinie sieci komputerowych.

Miej też na uwadze, że rynek pracy wyjątkowo wysoko ceni administratorów IT, bo bezawaryjny i sprawnie działający serwer to „must have” w każdym biurze. Dzięki naszym specjalistycznym studiom możesz liczyć na stabilną perspektywę zawodową.

Pozwól, aby nasza kadra doświadczonych wykładowców oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii wprowadziły Cię na ścieżkę sukcesu w dynamicznym i rozwijającym się świecie informatyki stosowanej. Dołącz do społeczności WSEI już dziś!

3.

Ścieżka kształcenia:

Sieci komputerowe

Jeśli chcesz pracować jako projektant infrastruktury IT, czyli budować, konfigurować i zabezpieczać infrastrukturę sieciową lub jako administrator, czyli zarządzać oraz utrzymywać infrastrukturę IT, to jest to ścieżka dla Ciebie. Tu zdobędziesz mocne kompetencje w zakresie projektowania sieci, technologii sieciowych oraz bezpieczeństwa sieci. Dzięki uczestnictwu w programie Akademii CISCO, realizowanym w tej ścieżce, uzyskasz kompetencje praktyczne związane z konfiguracją urządzeń sieciowych CISCO. Program ścieżki obejmuje także przygotowanie do certyfikacji CISCO na poziomie CCNA (Cisco Certified Network Associate).

Miej też na uwadze, że administratorów IT rynek pracy ceni wyjątkowo wysoko, bo bezawaryjny i sprawnie działający serwer to must have w każdym biurze.

projektowanie gier

4.

Ścieżka kształcenia:

Gry komputerowe i multimedia

Pasjonujesz się grami i to właśnie z nimi wiążesz swoją przyszłość? Ścieżka Gry komputerowe i multimedia na kierunku Informatyka stosowana jest dla Ciebie! Ta fascynująca dziedzina pozwoli Ci rozwijać swoje zainteresowania i pasje, łącząc je z praktycznymi umiejętnościami.

Czeka na Ciebie ekscytująca przygoda z programowaniem, technikami tworzenia trójwymiarowych modeli, animacji i shaderów. To z kolei otworzy przed Tobą wspaniałe możliwości kreatywnego wyrażania swoich pomysłów. Będziesz mógł także stworzyć swoją własną grę, która w pełni wykorzysta Twoją znajomość psychologii i zdolność wpływania na emocje graczy.

Co więcej, studiując na ścieżce Gry komputerowe i multimedia na kierunku Informatyka stosowana zdobędziesz cenne umiejętności z zakresu marketingu. Dowiesz się, jak przygotować swój produkt do sprzedaży, jak dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców i zrozumieć ich potrzeby. To kluczowe aspekty dla sukcesu w branży gier komputerowych, która nieustannie się rozwija.

Do wyboru ścieżki Gry komputerowe i multimedia na kierunku Informatyka stosowana zachęcamy przede wszystkim tych, którzy są kreatywni, ciekawi świata gier i gotowi na inspirujący rozwój. To tu, poza umiejętnościami technicznymi, będziesz się świetnie bawił i zdobędziesz wiedzę z różnych dziedzin życia. Wszystko to sprawi, że nauka stanie się fascynującą podróżą, pełną nowych odkryć i osiągnięć.

projektowanie gier

4.

Ścieżka kształcenia:

Gry komputerowe i multimedia

Pasjonujesz się grami i to właśnie z nimi wiążesz swoją przyszłość? W takim razie to idealna ścieżka dla Ciebie. To tu czeka Cię przygoda z programowaniem, technikami tworzenia trójwymiarowych modeli, animacji i shaderów. Stworzysz własną grę komputerową, wykorzystując znajomość psychologii i wpływania na emocje graczy. A poza tym dowiesz się, jak swój produkt przygotować do sprzedaży, a więc co nieco o skutecznym marketingu.

Do wyboru ścieżki Gry komputerowe i multimedia zachęcamy przede wszystkim tych, którzy są kreatywni, ciekawi świata gier i gotowi na inspirujący rozwój. To tu, poza umiejętnościami technicznymi, będziesz się świetnie bawił i zdobędziesz wiedzę z każdej dziedziny życia.

Dlaczego warto studiować Informatykę Stosowaną na WSEI?

„Nastawiliśmy się na zdobycie przez studentów praktycznych umiejętności. Podzielimy się z Wami wyłącznie współczesną wiedzą i najnowszymi rozwiązaniami.”

– Marcin Kowalski, kanclerz WSEI

Od 15 lat związany z wdrożeniami systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Specjalizuje się w rozwiązaniach klasy Business Intelligence i Workflow. Entuzjasta wykorzystania sztucznej inteligencji do wspierania procesów biznesowych. Prezes zarządu Archman oraz kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i informatyki w Krakowie.

Marcin_Kowalski_Kanclerz_WSEI

Zobacz, jak mogą wyglądać Twoje studia na WSEI!

Skip to content